KANÁRSKE OSTROVY - GRAN CANARIA, Španielsko

Playa del Inglés, letecky z Viedne, 8 dní/7 nocí, wellness hotel
Termín konania: 12.05..2024-19.05.2024, teploty 24-28 st. Celzia v tieni
5 cyklistických dní, 2 dni voľna, stredne náročné,
ebajk/cestný/fitness/cross

Ak si chcete užiť tento exotický ostrov, odporúčame ebajk, ktorý vám uľahčí celodenné cyklotúry, ak si chcete zatrénovať, zvoľte cestný bike alebo fitness. Vyskúšané máme obe varianty, trasy zvládneme spoločne v skupine.
Doprava: individuálna - letecky z Viedne, spol. Ryanair, let tam nedeľa 12.5..2024 o 06.05 h, späť nedeľa 19.5.2024 o 10.50 h, presun na letisko individuálny, na Gran Canaria skupinový transfer na hotel miestnou dopravou (cena letenky závisí od dňa rezervácie, spiatočná od 200,-eur+batožina).
Ubytovanie a strava: exkluzívny wellness Hotel Escorial & Spa v cene 368,- polpenzia formou švédskych stolov, + čerstvé ovocné šťavy aj jedlá pripravované pred očami hostí. Pobyt sa hradí priamo hotelu, najneskôr 7 dní pred príchodom. Rezerváciu vykonáme za Vás bezodplatne, nehradí sa žiadna záloha. Zvoliť môžete aj vlastné ubytovanie a k cyklistickému programu sa pridať pred týmto hotelom. Storno je možné 7 dní pred príchodom.
Bicykle sa zapožičiavajú na mieste, široká ponuka nových či zánovných bicyklov v perfektnom stave už od 18 eur/deň fitness bike a 25 eur/deň za cestný, či ebajk, nadstavený na mieru, s pedálmi, príslušenstvom (cyklopočítač, držiak na fľašu, náhradná duša...) aj s údržbou a servisom počas prenájmu. Prenájom prilby + 6 eur/5 dní. Vratná záloha za bicykel 100,-EUR. Ponuku profi požičovne Free Motion tu:
https://www.free-motion.com/en/gran-canaria/bikes
Program a trasy

  • prvý deň: let Viedeň-Las Palmas, transfer miestnou dopravou na hotel 35 min., ubytovanie, voľný program. Strava začína večerou
  • druhý až šiesty deň: 5 x cyklotúra v skupine so sprievodom
  • siedmy deň, relaxačný deň, možnosť prenajať si auto, pláž, wellness....
  • ôsmy deň: let z Las Palmas do Viedne, odchod z hotela 08.00 h po raňajkách
Účastnícky poplatok: 200 Eur/osoba, zahŕňa 5 x cyklistika v skupine v sprievode vedúceho, mapy, servis bicykla v prípade poruchy, organizáciu cyklistického podujatia v mieste konania. Hradí sa spol. Tour de Fun s.r.o. pri rezervácii miesta. Ostatné poplatky sa hradia priamo poskytovateľovi danej služby, pričom platia zmluvné podmienky ich poskytovateľa.

V prípade záujmu o účasť vám vystavíme podrobnú kalkuláciu nákladov spojených s účasťou na podujatí a to bez navýšenia cien ostatných služieb, ako je ubytovanie, strava, transfer, letenky, prenájom bicykla a pod. Základná suma vašich nákladov na podujatie je 568,-EUR na osobu + cena letenky a cena prenájmu bicykla, čo závisí od Vášho výberu (príklad: letenka s 10 kg batožinou 260,-EUR + ebajk či cestný bicykel 125,-EUR alebo fitness bike 90,-EUR).

TIP na ubytovanie

Bull Hotels - Hotel Escorial & Spa
Hotel Escorial sa nachádza 250 metrov od pláže Playa del Inglés na ostrove Gran Canaria. Ponúka niekoľko vyhrievaných bazénov, wellness centrum, biliard a bowlingovú dráhu, ako aj výhľad na Atlantický oceán zo strešnej vírivky a solária. V celom objekte môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Všetky izby sú klimatizované a majú zariadený súkromný balkón a satelitnú TV. Trezor je k dispozícii za príplatok. K dispozícii je malá chladnička a každá izba má vlastnú kúpeľňu.
Kúpele Escorial ponúkajú skvelo vybavené wellness, jaskynný bazén s vodou z mŕtveho mora, rôzne vírivky, masážny bazén, vyhrievaný vonkajší bazén, lehátka na trávniku a pod. K dispozícii je termálny okruh s fínskou saunou a parnými kúpeľmi. V hoteli je minigolf, herňa, posilňovňa. K dispozícii je 24-hodinová recepcia a na mieste nájdete rôzne obchody.
Jedlá formou bohatého bufetu v rátane nápojov a čerstvých ovocných štiav. V bare sa koná večerná zábava za mimoriadne nízke ceny pre hostí hotela (happy hours) a kultúrny program.

Program a trasy

Kanárske súostrovie je zoskupenie niekoľkých jedinečných svetov, z ktorých každý dokáže okúzliť niečím iným. Ak hľadáte skutočne originálne miesto, skúste navštíviť ostrov Gran Canaria. Vďaka rozmanitému rázu krajiny a veľkým kontrastom medzi živými mestami a ospalými dedinkami sa Gran Canaria trefne prezýva "malý kontinent".

Gran Canaria je s rozlohou 1560 km2 tretím najväčším ostrovom Kanárskym ostrovov. Žije tu asi 850 tisíc obyvateľov, z ktorých 382 tisíc žije v hlavnom meste ostrova aj celého súostrovia, v Las Palmas. Najvyššia hora Gran Canarie sa nazýva Pico de las Nieves, jej vrchol sa týči do úctyhodných 1 951 metrov nad morom. Hlavným zdrojom obživy väčšiny obyvateľov je "prekvapivo" cestovný ruch, ktorý je na ostrove frekventovaný celoročne. Hlboké kaňony, sopečné pohoria, piesočnaté pláže a subtropická vegetácia, dávajú ostrovu nezabudnuteľné kúzlo.

Za celoročný záujem cyklistov i turistov môže mimo iné tunajšia veľmi priaznivá klíma - nie náhodou je predsa Gran Canaria prezývaná "ostrovom večnej jari". Príjemné teploty, ktoré sa v lete pohybujú okolo 26 a v zime okolo 20° C, tvoria v kombinácií s 320 slnečnými dňami v roku skutočne ideálne podmienky pre návštevu ostrova v priebehu celého roka. Teplota mora sa počas roka výrazne nemení vďaka teplému Golfském prúdu (20 - 24 stupňov celzia).

Malá ochutnávka trás, ktoré sme pre vás pripravili

Playa del Inglés - Aqualand - Ayagaures - Pedro Gonzales - Montaňa la Data - Salobre - Sonnenland (dĺžka trasy 46 km, prevýšenie 820 m)
Prvý deň na rozbicyklovanie "ľahká" etapa krásnym údolím na vrch Pedro Gonzales, 490 m.n.m., okruh zakončíme pri piesočných dunách v Maspalomas - kúpanie v mori.
Stacks Image 3284
Stacks Image 3286
2. Playa del Inglés - Arguineguín - Puerto Rico – Playa Amadores - a späť. (dĺžka trasy 45 km, prevýšenie 1100 m)
Playa Amadores-božská pláž, ku ktorej vedie pobrežná panoramatická trasa nad morom, útesmi, letoviskami, dedinkami...
Stacks Image 3292
3. Playa del Inglés – Arguineguín (tu loďou do Puerto de Mogán),,ďalej smer Mogán – Soria – Arguineguín-Playa del Inglés (77 km, cca 1600 m prevýšenie)
Pureto Mogán je zas krásne mestečko na juhozápadnom pobreží, ktoré sa vďaka vodným kanálom a kúzelnej atmosfére prezýva "malé Benátky". Trasa vedie 15 km po pobreží, časť potom prejdeme výletnou loďou až do Puerto Mogán, pozrieme malé Benátky a potom do hôr, do lesnatého národného parku...zdoláme 1000m.n.m.
Stacks Image 3298
Stacks Image 3300
4. Paya del Inglés - Arguineguín - Las Filipinas - Soria - a späť (dĺžka trasy 70 km, prevýšenie 1 170 m). Okruh je možné predĺžiť. Krásna etapa vedie od pobrežia, údolím, kaňonmi až ku priehrade. Trasa je úplne bez premávky počas celej cesty. Kaňony vytvárajú rôzne skalné útvary a scenérie. Subtropická flóra dotvára atmosféru…
Stacks Image 3306
Stacks Image 3308
5. Paya del Inglés - El Mirador de Fataga - Fataga - San Bartolomé de Tirajana - Santa Lucia de Tirajana - El Cardón - El Doctoral (dĺžka trasy 70 km, prevýšenie 1 570 m). Podľa nás najkrajší okruh. Výhľady na more, bizardné skalné útesy, staroveké dedinky,… Okruh je možné predĺžiť na druhý najvyšší vrch ostrova Roque Nublo 1803 m.n.m. alebo na najvyšší vrch ostrova Pico de las Nieves 1951 m.n.m.
Stacks Image 3314
Stacks Image 3316
6. deň pobytu doporučujeme navštíviť hlavné mesto Las Palmas alebo relaxovať na jednej z mnohých pláží, kde vás zavezie lacná a kvalitná hustá sieť miestnej hromadnej dopravy. Je možné si zapožičať vozidlo, ceny od 20 EUR/deň a navštíviť to, čo vás na ostrove zaujíma.
Hlavné mesto Las Palmas ostrova a deviate najväčšie mesto v Španielsku. Takmer polovica obyvateľov ostrova žije práve tu. Leží na severe ostrova, preto má často odlišné počasie ako na ostatných letoviskách na juhu ostrova. Najstaršou časťou Las Palmas, ktorú si určite treba pozrieť, je Vegueta. Nájdete tu napríklad krásny dom Casa de Colón, v ňom údajne pobýval Kryštof Kolumbus pred svojou objavnou cestou na Nový svet alebo katedrálu sv. Anny.
Stacks Image 3322