KANÁRSKE OSTROVY - GRAN CANARIA, Maspalomas - Playa del Inglés, ESP letecky z Viedne

Maspalomas - Playa de Inglés, 7 nocí, 5 x cyklistika v sprievode, asfaltový povrch
Termín konania: 16.10. – 23.10. 2023 – pre kolektívy na objednávku, marec, apríl, máj, október, november, vhodné aj pre Ebajk, ktorý vám zvýši dojazd a komfort
Doprava: vlastná resp. letecky z Viedne, let tam 11.15 h - 15.25 h , spiatočný let 16.05 h - 21.50 h. Alternatívne Budapešť, Krakov.
Ubytovanie a strava: podľa vlastného výberu v lokalite konania podujatia, alebo využite náš TIP uvedený nižšie - Bull Hotels - Hotel Escorial & Spa v cene od 380,-EUR s polpenziou, hradí sa priamo hotelu, bezplatné storno 7 dní pred príchodom

Bicykel z profi požičovne na mieste, za super ceny, napr. Free Motion: https://www.free-motion.com/en/gran-canaria/bikes
Účastnícky poplatok: 200 Eur/osoba
Kanárske súostrovie je zoskupenie niekoľkých jedinečných svetov, z ktorých každý dokáže okúzliť niečím iným. Ak hľadáte skutočne originálne miesto, skúste navštíviť ostrov Gran Canaria. Vďaka rozmanitému rázu krajiny a veľkým kontrastom medzi živými mestami a ospalými dedinkami sa Gran Canaria trefne prezýva "malý kontinent".

Gran Canaria je s rozlohou 1560 km2 tretím najväčším ostrovom Kanárskym ostrovov. Žije tu asi 850 tisíc obyvateľov, z ktorých 382 tisíc žije v hlavnom meste ostrova aj celého súostrovia, v Las Palmas. Najvyššia hora Gran Canarie sa nazýva Pico de las Nieves, jej vrchol sa týči do úctyhodných 1 951 metrov nad morom. Hlavným zdrojom obživy väčšiny obyvateľov je "prekvapivo" cestovný ruch, ktorý je na ostrove frekventovaný celoročne. Hlboké kaňony, sopečné pohoria, piesočnaté pláže a subtropická vegetácia, dávajú ostrovu nezabudnuteľné kúzlo.

Za celoročný záujem cyklistov i turistov môže mimo iné tunajšia veľmi priaznivá klíma - nie náhodou je predsa Gran Canaria prezývaná "ostrovom večnej jari". Príjemné teploty, ktoré sa v lete pohybujú okolo 26 a v zime okolo 20° C, tvoria v kombinácií s 320 slnečnými dňami v roku skutočne ideálne podmienky pre návštevu ostrova v priebehu celého roka. Teplota mora sa počas roka výrazne nemení vďaka teplému Golfském prúdu (20 - 24 stupňov celzia).

TIP na ubytovanie

Tip na ubytovanie
Bull Hotels - Hotel Escorial & Spa
Hotel Escorial sa nachádza 250 metrov od pláže Playa del Inglés na ostrove Gran Canaria. Ponúka niekoľko bazénov, wellness centrum, biliard a bowlingovú dráhu, ako aj výhľad na Atlantický oceán zo strešnej vírivky. V celom objekte môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Všetky izby sú klimatizované a majú zariadený súkromný balkón a satelitnú TV. Trezor je k dispozícii za príplatok. K dispozícii je malá chladnička a každá izba má vlastnú kúpeľňu.

Kúpele Escorial ponúkajú skvelo vybavené wellnes, jaskynný bazén s vodou z mŕtveho mora, vírivky a pod. K dispozícii je termálny okruh s fínskou saunou a parnými kúpeľmi. K dispozícii sú masáže a posilňovňa.

V hoteli je minigolf a herňa. K dispozícii je 24-hodinová recepcia a na mieste nájdete rôzne obchody.

Jedlá formou bohatého bufetu v rátane nápojov a čerstvých ovocných štiav. V bare sa koná večerná zábava.


Prenájom bicyklov

Na ostrove nie je problém si požičať naozaj kvalitný bicykel (horský, trekový, cestný aj e-bike). Ceny sa pohybujú od 15-35Eur na deň. Každopádne to vychádza lacnejšie, než doprava vlastného bicykla. Bicykle sú tu naozaj kvalitné. Máme vyskúšanú profi požičovňu Free Motion. Tu sa môžete pozrieť na ich ponuku: https://www.free-motion.com/. Objednať bicykle si môžete samostatne alebo všetko objednáme hromadne, stačí nám dodať potrebné údaje - typ bicykla, vašu výšku a váhu, vnútorné dĺžku nôh, typ pedálov ... Budeme s predstihom posielať dotazník práve na zapožičanie bicyklov. Veľkou výhodou je, že za relatívne nízku cenu si môžete zapožičať a vyskúšať bicykel svojich snov, či e-bajk. Počas nášho plánovacieho pobytu sme skúšali obe varianty, nami navrhnuté trasy zvládne kapacitou baterky aj ebajk. Prenájom a depozit 100 EUR sa hradí priamo požičovni.

Letecká doprava

Zakupuje sa individuálne napr. v spol. Ryanair, cena spiatočnej letenky je od 180,-EUR, podľa dostupnosti a termínu. Odlet a prílet je z letiska Viedeň (Krakov, Budapešť). Čas letu 5h 15 min. Hradí sa priamo leteckej spoločnosti.

Program a trasy

  • prvý deň: odlet z Viedne o 11.15 h, prílet Las Palmas Gran Canaria 15.25 h miestneho času, transfer miestnou dopravou na hotel 35 min., večera
  • druhý až šiesty deň: 5 x cyklotúra v skupine so sprievodom
  • relaxačný deň, možnosť prenajať si auto, pláž, wellness a pod..
  • ôsmy deň: odlet z Las Palmas Gran Canaria 16.05 h, prílet Viedeň 21.50 h

Účastnícky poplatok zahrňujúci cyklosprievod a súvisiace je 200,-EUR/osoba. Ostatné služby sa platia priamo ich poskytovateľovi po obdržaní faktúry, hotel (cca 380/EUR osoba), požičovňa bicyklov (od 80,-EUR/5dní, ebajk 135,-EUR), letecká preprava od 140-240 EUR). Všetko zorganizujme na kľúč.

Malá ochutnávka trás, ktoré sme pre vás pripravili

Playa del Inglés - Aqualand - Ayagaures - Pedro Gonzales - Montaňa la Data - Salobre - Sonnenland (dĺžka trasy 46 km, prevýšenie 820 m)
Prvý deň na rozbicyklovanie "ľahká" etapa krásnym údolím na vrch Pedro Gonzales, 490 m.n.m., okruh zakončíme pri piesočných dunách v Maspalomas - kúpanie v mori.
Stacks Image 2975
Stacks Image 2927
2. Playa del Inglés - Arguineguín - Puerto Rico – Playa Amadores - a späť. (dĺžka trasy 45 km, prevýšenie 1100 m)
Playa Amadores-božská pláž, ku ktorej vedie pobrežná panoramatická trasa nad morom, útesmi, letoviskami, dedinkami...
Stacks Image 2977
3. Playa del Inglés – Arguineguín (tu loďou do Puerto de Mogán),,ďalej smer Mogán – Soria – Arguineguín-Playa del Inglés (77 km, cca 1600 m prevýšenie)
Pureto Mogán je zas krásne mestečko na juhozápadnom pobreží, ktoré sa vďaka vodným kanálom a kúzelnej atmosfére prezýva "malé Benátky". Trasa vedie 15 km po pobreží, časť potom prejdeme výletnou loďou až do Puerto Mogán, pozrieme malé Benátky a potom do hôr, do lesnatého národného parku...zdoláme 1000m.n.m.
Stacks Image 2931
Stacks Image 3105
4. Paya del Inglés - Arguineguín - Las Filipinas - Soria - a späť (dĺžka trasy 70 km, prevýšenie 1 170 m). Okruh je možné predĺžiť. Krásna etapa vedie od pobrežia, údolím, kaňonmi až ku priehrade. Trasa je úplne bez premávky počas celej cesty. Kaňony vytvárajú rôzne skalné útvary a scenérie. Subtropická flóra dotvára atmosféru…
Stacks Image 2937
Stacks Image 2981
5. Paya del Inglés - El Mirador de Fataga - Fataga - San Bartolomé de Tirajana - Santa Lucia de Tirajana - El Cardón - El Doctoral (dĺžka trasy 70 km, prevýšenie 1 570 m). Podľa nás najkrajší okruh. Výhľady na more, bizardné skalné útesy, staroveké dedinky,… Okruh je možné predĺžiť na druhý najvyšší vrch ostrova Roque Nublo 1803 m.n.m. alebo na najvyšší vrch ostrova Pico de las Nieves 1951 m.n.m.
Stacks Image 2947
Stacks Image 2949
6. deň pobytu doporučujeme navštíviť hlavné mesto Las Palmas alebo relaxovať na jednej z mnohých pláží, kde vás zavezie lacná a kvalitná hustá sieť miestnej hromadnej dopravy. Je možné si zapožičať vozidlo, ceny od 20 EUR/deň a navštíviť to, čo vás na ostrove zaujíma.
Hlavné mesto Las Palmas ostrova a deviate najväčšie mesto v Španielsku. Takmer polovica obyvateľov ostrova žije práve tu. Leží na severe ostrova, preto má často odlišné počasie ako na ostatných letoviskách na juhu ostrova. Najstaršou časťou Las Palmas, ktorú si určite treba pozrieť, je Vegueta. Nájdete tu napríklad krásny dom Casa de Colón, v ňom údajne pobýval Kryštof Kolumbus pred svojou objavnou cestou na Nový svet alebo katedrálu sv. Anny.
Stacks Image 2983

Program

  • prvý deň: odlet z Viedne o 11.20, prílet Las Palmas Gran Canaria 15.30 h miestneho času, transfer miestnou dopravou na hotel 35 min., večera
  • druhý až šiesty deň: 5 x cyklotúra v skupine so sprievodom
  • relaxačný deň
  • ôsmy deň: odlet z Las Palmas Gran Canaria 16.05 h, prílet Viedeň 21.50 h

Účastnícky poplatok zahrňujúci cyklosprievod a súvisiace je 200,-EUR/osoba. Ostatné služby sa platia priamo ich poskytovateľovi po obdržaní faktúry, hotel (cca 340/EUR osoba), požičovňa bicyklov (od 80,-EUR/5dní, ebajk 135,-EUR), letecká preprava od 140-240 EUR). Všetko zorganizujme na kľúč.