SLOVINSKO, hory vs more, Kranjska Gora - Portorož, 10.9. - 16.9.2023

Termín a dĺžka konania: 7 dní/6 nocí, 3 noci v Julských Alpách, 3 noci pro Jadrane
Doliny a sedlá Triglavského národného parku, vodopády a divoké rieky, Alpské jazerá Bled a Jasná v Slovinsku, jazerá Fusine v Taliansku, Jadranské pobrežie Slovinska, 6 dní cyklistiky, wellness a more.
Stacks Image 9864
Kranjska Gora je jedno z najkrajších alpských miest v Slovinsku, medzi horami a ľadovými jazerami Triglavského národného parku. Obľúbené turistické mesto je jedným z najväčších lyžiarskych stredísk v krajine a je populárnou turistickou destináciou aj v lete. Táto oblasť má skutočnú alpskú atmosféru, všetko je o prírode, pokoji a relaxácii. Sú tam nekonečné možnosti na skúmanie okolia. Blízko vyviera rieka Sáva, popri ktorej vedie cyklochodník. Kranjska Gora na severe hraničí s pohorím Karavanky a na juhu s Júlskymi Alpami. Leží na okraji Triglavského národného parku, v blízkosti hraníc s Talianskom a Rakúskom. Ideálna poloha pre cyklovýlety čarovnými dolinami, ktoré tvoril ľadovec, náhornými plošinami s rozkvitnutými lúkami ako i k horským sedlám, s výhľadmi na všadeprítomný a majestátny Triglav (2864m), najvyšší vrch Slovinka. Vhodné pre všetky typy bicyklov. Cyklochodníky a trasy sú dobre značené, udržiavané, tvorené asfaltovými alebo spevnenými povrchmi, z časti vedú po bývalej trati železnice či Juliana Bike trail, či Adria trail... Len pár hodín jazdy autom ďalej nájdete na slovinskom pobreží Jadranského mora nádherné prímorské mestečko Piran. Slovinsko síce neponúka dlhé piesočnaté pláže, ale aj na tomto krátkom kúsku merajúcom niečo nad 43km vrátane všetkých zátok a výbežkov, nájdete nádherné čisté more a prevažne skalnaté pobrežie. Ak sa chcete schladiť vo vode, tak ako vstup poslúžia umelo vytvorené vstupy či rebríky vedúce priamo do mora. Bývať budeme neďaleko. Cyklistika v prímorskej klíme v kombinácií s plávaným v mori.
Ubytovanie a strava: Cena ubytovania 3 noci na osobu 178-EUR + pobytová taxa. Bohaté večere formou bufetu + 16-EUR/deň. Hradí sa na mieste hotelu.
Účastnícky poplatok: CENA vrátane pobytovej taxy a polpenzie je 222,-EUR osoba/tri noci. Hradí sa na mieste priamo hotelu.

Naše ciele budú:

po príchode - Kranjska Gora – Mojstrana- spodný vodopád Martuljek-jazero Jasná (22 km)
Stacks Image 9785
Stacks Image 9910
2. deň- okolo prameňa rieky Sáva – smer Taliansko – jazerá Fusine, horské mestečko Tarvisio
po trase Alpe Adria trail k mokradiam a prameňom rieky Sáva a cez Julské Alpy do Talianska k jazerám Fusine. Tieto dve vysokohorské jazerá napájané Artézskymi prameňmi sú známe svojimi nádhernými farbami. Cieľom okrem samotnej cesty bude talianska dedinka Tarvisio po cykloceste vedúcej z väčšej časti po cyklochodníku po bývalej trase železnice (cca 45 km).
Stacks Image 9906
Stacks Image 9892
3.deň dolina Radovna-Bledské jazero-Jesenice-Mojstrana-Krajinska Gora.
Alpskú dolinu Radovna obklopuje severná časť náhornej plošiny Pokljuka, úpätie vrchu Triglav a najvyšší vrchol náhornej plošiny Mežakla, Jerebikovec. Najväčšou osadou v doline je Zgornja Radovna. Preteká ňou rieka Radovna, ktorá preteká aj cez známu Vintgarskú roklinu. Dolina je skvelou destináciou pre cykloturistiku. Cieľom je jazero Bled, najznámejšie v Triglavskom národnom parku a jedno s najkrajších...(72 km), možnosť kúpania na pláži, plavby loďkou a pod.
Stacks Image 9874
Stacks Image 9878
4 deň. horský priesmyk Vršič, je jednou z najkrajších horských atrakcií v tejto oblasti a druhým najnavštevovanejším priesmykom po Mangartskom sedle. Priesmyk sa nachádza v nadmorskej výške 1611 metrov. Na ceste k horskému priesmyku Vršič k horskej chate „Poštarski dom“ , vedie legendárna cesta s číslovaním zákrut, 24 serpentín 800 m prevýšenie, občerstevnie v horkej chate „Poštarski dom“. Zjazd 26 serpentín do Trenta a ďalej nádherným údolím rieky Sáva k vodopádu Boka pri obci Bovec. Celkom 52 km. Naloženie bicyklov na parkovisku pri vodopáde a odjazd cez Taliansko k moru.
Stacks Image 9876
Stacks Image 9866
Do 17.00 príchod na hotel k moru, večer prehliadka historického mesta Piran
Stacks Image 9868
Stacks Image 9912
V prípade objednávky a dohody skupiny vopred, možnosť prespať v Bovci (+1noc), ktorý je považovaný za centrum vodných a adrenalínových športov a atrakcií, možnosť absolvovať splav na kajaku, rafting, canyoning, zipline, a iné. Česky hovoriaci inštruktori...viac na https://www.alpicenter.cz/
Stacks Image 9880
Stacks Image 9916
5.deň: trasa Portorož – Koper – Ankaran- a späť, popri mori, cyklochodníkom Parenzana, bývalým telesom železnice, navštívime historické centrum KOPER aj vinice v Ankarano, prejdeme všetky letoviská Slovinského pobrežia, vykúpeme sa krištáľovo čistom mori....
Stacks Image 9914
Stacks Image 9922
6. deň: juhovýchodný okruh – obídeme Slovinské Soline (soľné polia k ťažbe morskej soli z hladiny mora), pozdĺž riečky Dragonja a pozdĺž Slovinsko - Chorvátskej hranice a vidieckymi cestami oblasťou posiatou vinicami ,na vyhliadku Marezige – Vínska fonntána a Pomjan-lavička zaľúbených, s prekrásnym výhľadom k moru... , 48 km, kilometre vždy vieme pridať, či ubrať, podľa požiadavky a zloženia skupiny 😊
Stacks Image 9920
Stacks Image 9928
7. deň-relax pri mori, odchod cca o 14.00 h alebo podľa dohody.
Ubytovanie je rezervované cez Booking.com, s bezplatným stornom 5 dní pred príchodom a platbou až na mieste, každý účastník si hradí sám na mieste. Spolu 400,-EUR.
Preprava našim mikrobusom 8+1 s krytým cykloprívesom. Odchod je z Tyršovho nábrežia o 07.00 h cesta tam 6 h aj s prestávkami, návrat do 21.00 h, cesta späť asi 7 h s prestávkami.
Cena dopravy spolu s organizačným poplatkom, ktorý zahŕňa cyklosprievod 1 osobou, nakladanie bicyklov, organizáciu podujatia v mieste konania je 280 EUR/osoba pri účasti 8 ľudí.
Ramada Hotel & Suites Kranjska Gora, 3 noci v Julských Aplách, wellness
4 hviezdičkový hotel, v cene raňajky formou bufetu, miestnosť na odkladanie bicyklov v suteréne hotela, možnosť doplatenia bohatých a chutných večerí formou bufetových stolov za 16 EUR/deň na mieste, alebo výber a la carte, či reštaurácie podľa výberu (výhoda vlastnej voľby, možnosť večerať počas výletov na trasách a vyskúšať viacero špecialít v mnohých reštauráciách v okolí). Všetky izby sú vybavené minibarom, bezplatným vysokorýchlostným internetom a káblovou TV s plochou obrazovkou. Raňajky zahŕňajú teplé a studené jedlá, čerstvo pripravené pre výdatný začiatok dňa. Do centra a pešiu zónu máme 10 m. Krásna pešia zóna posiata barmi, reštauráciami, cukrárňami... V hotelovom reťazci máme zdarma SPA a wellness, bazény s vyhrievanou vodou. Výborné gastro v rámci hotela máme vyskúšané😊
Cena ubytovania 3 noci na osobu 178-EUR + pobytová taxa. Bohaté večere formou bufetu + 16-EUR/deň. Hradí sa na mieste hotelu.
Stacks Image 9926
Stacks Image 9898
Stacks Image 9900
Stacks Image 9902
Remisens Hotel LUCIJA (3*), 3 noci pri mori s polpenziou formou bufetu
Hotel sa nachádza v bezprostrednej blízkosti hlavnej promenády a pláže v Portoroži. Má kapacitu 182 klimatizovaných, priestranných a pohodlných izieb a je obklopený krásnym zeleným parkom. Počas letnej sezóny je hosťom k dispozícii vonkajší bazénový komplex Metropol Pool Lounge. V SPA Lucija, ktoré pre hotelových hostí taktiež bezplatné nájdete vnútorný bazén a saunu. Balkóny a izby orientované do parku. Na stranu mora za príplatok.
CENA vrátane pobytovej taxy a polpenzie je 222,-EUR osoba/tri noci. Hradí sa na mieste priamo hotelu.
Stacks Image 9934
Stacks Image 9938
Stacks Image 9940
Objavte čaro cykloturistiky v malých skupinách s nami, s VIP starostlivosťou a flexibilitou programu v prípade zmeny počasia, či záujmov skupiny, ktorú umožňuje priateľská atmosféra a v neposlednom rade prítomnosť nášho mikrobusu s prívesom na mieste 😊