SLOVINSKO, Triglavský národný park, Kranjska Gora

Doliny a sedlá Triglavského národného parku a tri Alpské jazerá, Bled v Slovinsku, Fusine v Taliansku a Wörthersee v Rakúsku.
5 dní/4 noci, mikrobus, 4 hviezdičkový hotel s wellness, skupina 8 ľudí
Objavte čaro bezpečnej cykloturistiky v malých skupinách s nami, s VIP starostlivosťou a flexibilitou programu v prípade zmeny počasia, či záujmov skupiny, ktorú umožňuje priateľská atmosféra a v neposlednom rade prítomnosť nášho mikrobusu s prívesom na mieste 😊. Jazdíme vždy v skupine, turistickým tempom – cappuccino, nikoho nikde nenecháme, trasy vieme skrátiť aj predĺžiť, podľa potreby a želenia. Cesta je našim cieľom 😊
Termín konania: 15.5.2024-19.5.2024, 5 pohodových cyklistických dní, všetky vekové a výkonnostné kategórie, skupina ebajk/MTB, cross, cestný, možnosť zapožičať si bicykel či ebajk na mieste
Doprava: individuálna - letecky z Viedne, spol. Ryanair, let tam nedeľa 12.5..2024 o 06.05 h, späť nedeľa 19.5.2024 o 10.50 h, presun na letisko individuálny, na Gran Canaria skupinový transfer na hotel miestnou dopravou (cena letenky závisí od dňa rezervácie, spiatočná od 200,-eur+batožina).
Ubytovanie a strava 232,-EUR/osoba, 4 hviezdičkový hotel
V cene je zahrnuté ubytovanie v dvojlôžkovej izbe tipu King v Ramada Hotel & Suites, neobmedzený vstup do wellness centra Laryx a raňajky v hotelovej reštaurácii formou bufetu. Hradí sa priamo hotelu pri nástupe na pobyt na recepcii. Večere je možné doobjednať na mieste za doplatok 16 EUR/deň. Rezerváciu ubytovania vykonáme za Vás bezodplatne, nehradí sa žiadny sprostredkovateľský poplatok.
Bezplatné storno ubytovania je možné 5 dní pred príchodom. V prípade dlhodobej nepriaznivej predpovedi počasia 7 dní vopred je možné zmeniť termín konania cyklistického podujatia. Zvoliť môžete aj vlastné ubytovanie a k cyklistickému programu sa pridať pred týmto hotelom.
Bicykle sa zapožičiavajú na mieste, široká ponuka nových či zánovných bicyklov v perfektnom stave
Program a trasy

 • pripravujeme
 • pripravujeme
Účastnícky poplatok 260,-Eur/osoba, zahŕňa 5 x cyklistika v skupine v sprievode vedúceho, e - mapy, servis bicykla v prípade poruchy, organizáciu cyklistického podujatia v mieste konania, dopravu mikrobusom + cyklopríves 8+1, 1 osoba/1bicykel, 4 x nakladanie bicykla. Hradí sa spol. Tour de Fun s.r.o. pri rezervácii miesta. Ostatné poplatky sa hradia priamo poskytovateľovi danej služby, pričom platia zmluvné podmienky ich poskytovateľa.

TIP na ubytovanie

Ramada Hotel & Suites
Ramada Hotel & Suites má skvelú polohu priamo v srdci horského mestečka Kranjska Gora, ponúka dvojlôžkové izby s vlastnou kúpeľňou, rezortné wellness s vyhrievanými bazénmi a výnimočne pestrú a dobrú stravu podľa receptov Slovinskej a Talianskej kuchyne, pripravených z regionálnych produktov podávaných formou bufetu v štýlovej hotelovej reštaurácii s výhľadom na hory. Na výber je aj veľa vegánskych, či bezlepkových chutných jedál, ovocia, zeleniny, zákuskov, či viacero gurmánskych mäsových jedál, cestovín, mnoho druhov syrov, údenín, tradičných aj menej známych príloh. Ubytovanie je po dvojiciach a to v dvojlôžkovej izbe King, s neobmedzeným vstupom do wellness centra a raňajkami formou bufetu, hotel má chránenú miestnosť na odkladanie bicyklov v podzemnej garáži. Všetky izby sú vybavené minibarom, bezplatným vysokorýchlostným internetom a káblovou TV s plochou obrazovkou.
  Stacks Image 9864
  Stacks Image 9880
  Stacks Image 9898
  Stacks Image 9900
  Stacks Image 9902

Program a trasy

1 deň: Po príchode obed a krátka trasa Kranjska Gora – Mojstrana- spodný vodopád Martuljek-jazero Jasná (22 km)
Stacks Image 9785
Stacks Image 9910
Druhý deň- okolo prameňa rieky Sáva – Taliansko – Tarvisio a jazerá Fusine:
po trase Alpe Adria trail k mokradiam a prameňom rieky Sáva a cez Julské Alpy do Talianska k jazerám Fusine. Tieto dve vysokohorské jazerá napájané Artézskymi prameňmi sú známe svojimi nádhernými farbami. Cieľom okrem samotnej cesty bude talianska dedinka Tarvisio po cykloceste vedúcej z väčšej časti po cyklochodníku po bývalej trase železnice (cca 45 km).
Stacks Image 9906
Stacks Image 9892
3.deň dolina Radovna-Bledské jazero-Jesenici-Mojstrana-Krajinska Gora. Alpskú dolinu Radovna obklopuje severná časť náhornej plošiny Pokljuka, úpätie vrchu Triglav a najvyšší vrchol náhornej plošiny Mežakla, Jerebikovec. Najväčšou osadou v doline je Zgornja Radovna. Preteká ňou rieka Radovna, ktorá preteká aj cez známu Vintgarskú roklinu. Dolina je skvelou destináciou pre cykloturistiku. Cieľom je jazero Bled, najznámejšie v Triglavskom národnom parku a jedno s najkrajších...(72 km), možnosť kúpania na pláži, plavby loďkou a pod..
Stacks Image 9874
Stacks Image 9878
4 deň. horský priesmyk Vršič , je jednou z najkrajších horských atrakcií v tejto oblasti a druhým najnavštevovanejším priesmykom po Mangartskom sedle. Priesmyk sa nachádza v nadmorskej výške 1611 metrov. Na ceste k horskému priesmyku Vršič, na boku hory Prisojnik, sa nachádza prírodný útvar s názvom Pohanské dievča. Toto prírodné veľdielo je zreteľne viditeľné z horskej chaty „Poštarski dom“ vo Vršiči. 12 km hore, 24 serpentín :) 800 m prevýšenie...Ak si netrúfate, je možnosť vypožičania ebajku na mieste na pol dňa alebo na celý deň (39EUR/deň)
Stacks Image 9866
Stacks Image 9876
5 deň, o 09.00 nakladanie bicyklov, odchod z hotela, mikrobusom do Klagenfurt am Wörthersee v Korutánsku – Rakúsko. Jazero Wörthersee pri Klagenfurte s dĺžkou 16,5 km a šírkou 1,5 km patrí medzi najväčšie Rakúske jazerá. Toto ľadovcové jazero má povesť aj jedného z najteplejších rakúskych jazier. V letných mesiacoch teplota v ňom môže dosiahnuť až 28 °C. Okruh okolo jazera (43 km) + kúpanie na pláži, oddych v parku a pod.. do 16.00 h. Príchod do BA do 21.00 h
Stacks Image 9868