SLOVINSKO, Triglavský národný park, Kranjska Gora

Termín a dĺžka konania: 5 dní/4 noci, mikrobus, 4 hviezdičkový hotel, skupina 8 ľudí
Doliny a sedlá Triglavského národného parku a tri Alpské jazerá, Bled v Slovinsku, Fusine v Taliansku a Wörthersee v Rakúsku
Stacks Image 9864
Kranjska Gora je jedno z najkrajších alpských miest v Slovinsku, medzi horami a ľadovými jazerami Triglavského národného parku. Obľúbené turistické mesto je jedným z najväčších lyžiarskych stredísk v krajine a je populárnou turistickou destináciou aj v lete. Táto oblasť má skutočnú alpskú atmosféru, všetko je o prírode, pokoji a relaxácii. Sú tam nekonečné možnosti na skúmanie okolia. Blízko vyviera rieka Sáva, popri ktorej vedie cyklochodník. Kranjska Gora na severe hraničí s pohorím Karavanky a na juhu s Júlskymi Alpami. Leží na okraji Triglavského národného parku, v blízkosti hraníc s Talianskom a Rakúskom. Ideálna poloha pre cyklovýlety čarovnými dolinami, ktoré tvoril ľadovec, náhornými plošinami s rozkvitnutými lúkami ako i k horským sedlám, s výhľadmi na všadeprítomný a majestátny Triglav (2864m), najvyšší vrch Slovinka. Vhodné pre všetky typy bicyklov. Cyklochodníky a trasy sú dobre značené, udržiavané, tvorené asfaltovými alebo spevnenými povrchmi, z časti vedú po bývalej trati, železnice či Juliana Bike trail, či Adria trail...
Ubytovanie a strava: podľa vlastného výberu alebo využite náš TIP, izby sú rezervované, hotel sa hradí na mieste priamo na recepcii. Viac info mailom.
Účastnícky poplatok: Cena ubytovania na osobu 260,-EUR, Cena organizácie, sprievodu a dopravy: 230/EUR/osoba. Spolu 490,-EUR.

Naše ciele budú:

po príchode - Kranjska Gora – Mojstrana- spodný vodopád Martuljek-jazero Jasná (22 km)
Stacks Image 9785
Stacks Image 9910
Druhý deň- okolo prameňa rieky Sáva – Taliansko – Tarvisio a jazerá Fusine:
po trase Alpe Adria trail k mokradiam a prameňom rieky Sáva a cez Julské Alpy do Talianska k jazerám Fusine. Tieto dve vysokohorské jazerá napájané Artézskymi prameňmi sú známe svojimi nádhernými farbami. Cieľom okrem samotnej cesty bude talianska dedinka Tarvisio po cykloceste vedúcej z väčšej časti po cyklochodníku po bývalej trase železnice (cca 45 km).
Stacks Image 9906
Stacks Image 9892
3.deň dolina Radovna-Bledské jazero-Jesenici-Mojstrana-Krajinska Gora. Alpskú dolinu Radovna obklopuje severná časť náhornej plošiny Pokljuka, úpätie vrchu Triglav a najvyšší vrchol náhornej plošiny Mežakla, Jerebikovec. Najväčšou osadou v doline je Zgornja Radovna. Preteká ňou rieka Radovna, ktorá preteká aj cez známu Vintgarskú roklinu. Dolina je skvelou destináciou pre cykloturistiku. Cieľom je jazero Bled, najznámejšie v Triglavskom národnom parku a jedno s najkrajších...(72 km), možnosť kúpania na pláži, plavby loďkou a pod..
Stacks Image 9874
Stacks Image 9878
4 deň. horský priesmyk Vršič , je jednou z najkrajších horských atrakcií v tejto oblasti a druhým najnavštevovanejším priesmykom po Mangartskom sedle. Priesmyk sa nachádza v nadmorskej výške 1611 metrov. Na ceste k horskému priesmyku Vršič, na boku hory Prisojnik, sa nachádza prírodný útvar s názvom Pohanské dievča. Toto prírodné veľdielo je zreteľne viditeľné z horskej chaty „Poštarski dom“ vo Vršiči. 12 km hore, 24 serpentín :) 800 m prevýšenie...Ak si netrúfate, je možnosť vypožičania ebajku na mieste na pol dňa alebo na celý deň (39EUR/deň)
Stacks Image 9866
Stacks Image 9876
5 deň, o 09.00 nakladanie bicyklov, odchod z hotela, mikrobusom do Klagenfurt am Wörthersee v Korutánsku – Rakúsko. Jazero Wörthersee pri Klagenfurte s dĺžkou 16,5 km a šírkou 1,5 km patrí medzi najväčšie Rakúske jazerá. Toto ľadovcové jazero má povesť aj jedného z najteplejších rakúskych jazier. V letných mesiacoch teplota v ňom môže dosiahnuť až 28 °C. Okruh okolo jazera (43 km) + kúpanie na pláži, oddych v parku a pod.. do 16.00 h.
Stacks Image 9868
Ubytovanie je rezervované cez Booking.com, s bezplatným stornom 5 dní pred príchodom a platbou až na mieste, každý účastník si hradí sám na mieste + pobytovú taxu.

Ramada Hotel & Suites Kranjska Gora

4 hviezdičkový hotel, v cene: raňajky formou bufetu, miestnosť na odkladanie bicyklov v suteréne hotela, možnosť doplatenia večerí za 16 EUR/deň na mieste, alebo výber a la carte, či reštaurácie podľa výberu (výhoda vlastnej voľby, možnosť večerať počas výletov na trasách alebo vyskúšať viacero špecialít v mnohých reštauráciách na mieste). Všetky izby sú vybavené minibarom, bezplatným vysokorýchlostným internetom a káblovou TV s plochou obrazovkou. Raňajky zahŕňajú teplé a studené jedlá, čerstvo pripravené pre výdatný začiatok dňa. Hotel ponúka aj pizzeriu, krčmu a kaviareň s cukrárňou. V hotelovom reťazci možno využiť SPA a wellness, bazény s vyhrievanou vodou. Výborné gastro v rámci hotela máme vyskúšané😊


Cena ubytovania na osobu 260,-EUR s Génius zľavou 10%, Cena organizácie, sprievodu a dopravy: 230/EUR/osoba. Spolu 490,-EUR.


Pre skupiny 8 ľudí možnosť voľby termínu a ubytovania na objednávku, pripravíme na mieru...

Stacks Image 9880
Stacks Image 9898
Stacks Image 9900
Stacks Image 9902
Objavte čaro cykloturistiky v malých skupinách s nami, s VIP starostlivosťou a flexibilitou programu v prípade zmeny počasia, či záujmov skupiny, ktorú umožňuje priateľská atmosféra a v neposlednom rade prítomnosť nášho mikrobusu s prívesom na mieste 😊