ELBA, ITA

Termín a dĺžka konania: 8 dní / 7nocí – pre 8 členné kolektívy na objednávku, máj, jún, september
Elba: jeden z najkrajších ostrovov Národného parku Toskánske súostrovie
Ubytovanie a strava: podľa vlastného výberu v lokalite konania podujatia, hradí sa priamo ubytovateľovi, alebo využite náš TIP uvedený nižšie
Účastnícky poplatok: 200 Eur/osoba

V prídade záujmu o účasť vám vystavíme podrobnú kalkuláciu nákladov spojených s organizáciou podujatia a to bez navýšenia cien sprostredkovaných služieb, ako je ubytovanie, preprava, strava, trajekt a pod. Orientačná celková suma vašich njákladov na podujatie je 750,-EUR na osobu(z toho ubytovanie 350/EUR, doprava v rátane trajektu a prenájmu mikrobusu 200,-EUR, účastnícky poplatok 200,-EUR.).
Stacks Image 9864
Najlepším východiskovým bodom je pre nás sever alebo juh ostrova, odkiaľ môžeme podnikať naše okružné jazdy. Procchio alebo Lacona. Zvoliť je možné kemp alebo apartmány bez stravy alebo hotel. My odporúčame hotel s polpenziou, aby to bol kompletný zážitok aj s gastronómiou Toskánska.

Ubytovanie odporúčané TDF: ubytovanie v rodinnom hotely Monna Lisa***, kde si klientov stále vážia 😊 https://www.hotelmonnalisa.it/

V severnej časti ostrova, západne od Portoferraio nájdete malebnú rybársku dedinu Procchio, ktorá leží v rovnomennom zálive. Behom krátkej doby sa stala obľúbeným letným strediskom, najmä pre svoju až 1 km dlhú bielu piesočnú pláž, ktorá ponúka všetok komfort, od plážového servisu, cez bary, reštaurácie, až po možnosť prenájmu šlapadiel, kánoe, či lodiek. Pre odvážnejších sú tu školy plachtenia, windsurfingu a potápania. Letovisko s ideálnou polohou v strede ostrova pre naše okružné cyklotrasy (v najužšom bode ostrova sever-juh len 6 km)

Štandardná dvojlôžková izba, vybavená všetkým komfortom, klimatizáciou, niektoré majú balkón alebo vonkajší priestor. Ubytovanie 2 osoby na izbe. 1 osoba na izbe príplatok 15,-EUR na deň. Jednoduché ale čisté ubytovanie v tieni borovíc.

Strava: polpenzia na hoteli, talianska kuchyňa. Raňajky sa podávajú formou bufetu so slanými jedlami a domácimi koláčmi. Večere sú servírované pri stole s pestrým menu s výberom z troch prvých chodov, troch druhých chodov, rôznych príloh a dezertov, vždy vrátane rýb, mäsa a zeleniny.
Stacks Image 9785
V programe: Nechajte sa zlákať, na tento úžasný Toskánsky ostrov, spoznáme všetky jeho tajomstvá v stopách Etruskov, Rimanov i Napoleona Bonaparte.
Cyklistika je mierne náročná, no celodenné trasy v sprievode zvládne každý. Tempo prispôsobíme možnostiam a požiadavkám skupiny
Večne zelený ostrov v Tyrhénskom mori si vás získa svojou neskutočnou krásou. Je súčasťou národného parku toskánskeho súostrovia. I keď rozlohou 224 m2 nie je veľký, na dĺžku meria len 27 km a jeho šírka nepresahuje 18 km, je tretím najväčším ostrovom Talianska. Od pobrežia ho delí len 11 km. Vyznačuje sa stálym počasím, členitým pobrežím, krásnou prírodou a priezračným morom. Počas 5 tich plánovaných cyklotrás ho prejdeme okruhmi skrz naskrz.1 deň je venovaný relaxu. Nádherné prírodné scenérie ostrova vytvárajú výborné podmienky pre cykloturistiku. Trasy sú stredne náročné. Odmenou však budú krásne výhľady na kopcovité okolie, či členité pobrežie. Jednou z atrakcií je aj výstup najvyšší vrchol Monte Capane. 1019 m.n.m.
Môžete sa naňho dostať pešou túrou alebo lanovkou v závesnom koši, čo vo vás určite zanechá nezabudnuteľný zážitok.
Stacks Image 9866
Stacks Image 9876
Stacks Image 9874
Stacks Image 9878
Stacks Image 9868
1.deň: transfer do miesta pobytu, autom či letecky...

Mikrobus s bicyklami odchádza z Bratislavy do prístavu Piombino ráno 05.15 h (1062km, 12 h jazdy), trajekt Piombino-Portoferaio 1 h, príchod na hotel do 20.00 h. Nakladanie bycyklov je možné deň pred odchodom (18.00-20,00).

2. deň: cyklookruh stredom ostrova+ Portoferaio-Lacona-Marina di Campo-Procchio, po stopách Napoleona, história hlavného mestečka ostrova - Portoferraio, známe letoviská i kúpanie v Lacona a Marina di Campo.

3. deň: cyklookruh východná časť, po pobrežía gaštanovými lesmi, s úžasnými výhľadmi po celom okruhu: Procchio – Marina Marciana - Marciana + Monte Capane lanovkou - Snt. Andrea-Fetovaia-Marina di Campo- la Pila-Procchio

4 deň: relax pri mori, alebo cyklistika

5. deň: juhovýchodný okruh, neobídeme nádherné hradisko Castelo del Volteraio, malebné mestečká Rio Nell Elba, Cavo a iné..

6. deň: juhozápadný okruh poloostrovom Calamita, cez úžasné mestečko Capolivieri a Porto Azurro, za baníckou históriou ostrova a minerálnou baňou

7. deň: cyklopotulky zákutiami severných zátok

8. deň: ráno po raňajkách odchod mikrobusu do SR, príchod do 22.00 h,
alternatívne odchod po raňajkách- navšíviť mesto Pisa /12.00-16.00h/, potom kúpanie na toskánskom pobreží, nocľah na pevnine a cesta domov na ďalší deň ráno

Podrobný popis trás na vyžiadanie, uprava možná podľa požiadaviek klienta.
Stacks Image 9880