• Stacks Image 25

  Link

Makarská riviéra, Tučepi, HR

07.05.2019 - 12.05.2019 6 dní / 4 noci
Využite štátny sviatok a predĺžený víkend na krásny pobyt pri mori.
Stacks Image 225
Stacks Image 1622
Makarská riviéra je 60 km dlhý pás dalmátskeho pobrežia s krásnymi dlhými plážami s bielymi kamienkami a krištáľovo čistým azúrovým morom. Nádhernú panorámu jej dodáva aj stredomorská príroda pod úpätím monumentálnych štítov masívu Biokovo s najvyššou horou Sv. Jure (1762 m n. m.). K tomu najkrajšiemu na Makarskej riviére určite patrí prímorské letovisko Tučepi.
TUČEPI sa nachádza 5 km južne od mesta Makarska. Jeho dlhá história sa začala už 2 tisíc rokov p.n.l. v čase, keď na Makarskú riviéru osídlili Ilýriovia, starý indoeurópsky národ, ktorý si v 2. st. podrobili Rimania. Približne v 7 st. oblasť osídlili Chorváti. Už v antických dobách bolo Tučepi cieľom pre všetkých, ktorí v nepoškvrnenej prírode hľadali pokoj a uvoľnenie. Dnes vďaka čistému moru a vzduchu patria Tučepi k európskej ekologickej špičke. Pláže dlhé vyše 3 km, ocenené modrou zástavou s pozvoľným vstupom do mora, sú z jednej strany lemované tyrkysovo modrým Jadranským morom a tieň poskytujúcimi borovicami, z druhej strany ich chráni masív národného parku Biokovo. Pozdĺž celej pláže sa tiahne krásna promenáda lemovaná borovicami, palmami, oleandrami, agáve a inou stredomorskou flórou, s množstvom obchodíkov a reštaurácií ponúkajúcich špeciality dalmátskej kuchyne i večernú zábavu a kultúrne vyžitie.
Stacks Image 2588

Cena zájazdu je teraz 280,-EUR/osoba
Cena zájazdu pre ČR sa prepočíta podľa aktuálneho kurzu. Platba je možná aj v CZK

Cena zahŕňa
 • ubytovanie 4 noci v klimatizovanom a plne vybavenom apartmáne
 • program a služby cyklo sprievodcu
 • posteľná bielizeň a záverečné upratovanie
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • obojsmerná doprava klimatizovaným autobusom, preprava 1 bicykla v krytom cyklovleku, preprava počas programu zájazdu
 • 4 x polpenzia v reštaurácii, stredomorská kuchyňa, raňajky švédske stoly, servírované dvojchodové večere (začína sa večerou, končí raňajkami)
Cena nezahŕňa
 • komplexné cestovné poistenie – CK Tour de Fun sprostredkúva poistenie Union a.s.
 • vstupy do národných parkov, hradov, múzeí a pod.
 • zvoz z iného nástupného miesta ako Brno a Bratislava
 • ostatné, čo nie je uvedené v „cena zahŕňa“ alebo podľa zmluvy o obstaraní zájazdu
 • miestny turistický poplatok, Cena podľa aktuálnej výšky na mieste (cca- 1,-EUR/deň)

Stravovanie
 • 4 x polpenzia v reštaurácii, miestna stredomorská kuchyňa, raňajky švédske stoly, servírované dvojchodové večere (začína sa večerou, končí raňajkami)

Ubytovanie
K dispozícii sú kompletne vybavené apartmány s klimatizáciou, TV, kuchynkou.
Stacks Image 2601

Program a trasy
Počas našich potuliek sa zoznámime s Marskou riviérou trasou po pobreží, kde spoznáme top letoviská strednej Dalmácie ako mesto Makarska, Baška voda, Brela, Makarskou riviérou prejdeme i vrstevnicou pohoria Biokova, kde nás čakajú panoramatické výhľady na pobrežie i ostrovy a staré usadlosti pôvodných obyvateľov ako Horné Tučepi, Kotišina, Veliko Brdo, pričom treťou z top trás bude aj výstup na hrebeň Biokova chránenou prírodnou oblasťou (bez premávky) do výšky 880 m.n.m., pričom podľa chuti je možné pokračovať až na 1762 m. n. m. na najvyšší vrch Biokova, t. j. Sv. Jure. Program je určený rekreačným cyklystom, stredná náročnosť. Ale aj tí zdatnejší si prídu na svoje.
Stacks Image 757
Fakultatívny výlet Dubrovnik, Unesco
Stacks Image 5050

Program zájazdu
 1. deň: odchod z Bratislavy o 20.00 h (Brno 16.30 h)
 2. deň: príchod v ranných hodinách, dopoludnia ubytovanie, poobede zoznámenie sa s Makarskou riviérou a jej letoviskami severným smerom po pobreží až do mesta Brela, 40 km, asfalt+ šotolina, rovinatá etapa
 3. deň: trasa vedie vrstevnicou pohoria Biokovo (300 m.n.m.), smer Gornje Tučepi, Kotišina, Milnice, Svätý Ivan, až na Veliko Brdo-Svätý Geronimo, Svätý Mihovil a zjazd do mesta Makarska – Svätý Peter, kúpanie v zátoke sv. Petra, - Tučepi, cca 30 km, asfalt + šotolina.
 4. Voľný deň alebo fakultatívny výlet do mesta Dubrovnik (cca 30,- EUR / osoba)
 5. deň: do národného parku Biokovo, mestom Podgora k hranici parku, potom výstup na hrebeň do 880 m.n.m., kde sa otvárajú panoramatické výhľady na pobrežie a ostrovy, občerstvenie v konobe, možnosť pokračovať na Sv. Jure 1762 m.n.m., odtiaľ zjazd k moru po rovnakej trase v celkovej dĺžke 36 km, asfaltový povrch.
 6. deň: odchodový deň, uvoľnenie apartmánov do 10 h a odchod, vo večerných hodinách príchod do Bratislavy cca o 22:00