PERLY CHORVÁTSKA, Plitvice - Makarska - Krka
Pobyt na Makarskej riviére, Tučepi, HR

na objednávku pre skupiny 8 - 20 - 36 osôb
Vhodné aj na turistiku, či letnú pobytovú dovolenku bez bicyklov :-)
Stacks Image 225
Stacks Image 1622
Makarská riviéra je 60 km dlhý pás dalmátskeho pobrežia s krásnymi dlhými plážami s bielymi kamienkami a krištáľovo čistým azúrovým morom. Nádhernú panorámu jej dodáva aj stredomorská príroda pod úpätím monumentálnych štítov masívu Biokovo s najvyššou horou Sv. Jure (1762 m n. m.). K tomu najkrajšiemu na Makarskej riviére určite patrí prímorské letovisko Tučepi.
TUČEPI sa nachádza 5 km južne od mesta Makarska. Jeho dlhá história sa začala už 2 tisíc rokov p.n.l. v čase, keď na Makarskú riviéru osídlili Ilýriovia, starý indoeurópsky národ, ktorý si v 2. st. podrobili Rimania. Približne v 7 st. oblasť osídlili Chorváti. Už v antických dobách bolo Tučepi cieľom pre všetkých, ktorí v nepoškvrnenej prírode hľadali pokoj a uvoľnenie. Dnes vďaka čistému moru a vzduchu patria Tučepi k európskej ekologickej špičke. Pláže dlhé vyše 3 km, ocenené modrou zástavou s pozvoľným vstupom do mora, sú z jednej strany lemované tyrkysovo modrým Jadranským morom a tieň poskytujúcimi borovicami, z druhej strany ich chráni masív národného parku Biokovo. Pozdĺž celej pláže sa tiahne krásna promenáda lemovaná borovicami, palmami, oleandrami, agáve a inou stredomorskou flórou, s množstvom obchodíkov a reštaurácií ponúkajúcich špeciality dalmátskej kuchyne i večernú zábavu a kultúrne vyžitie.
Stacks Image 2588

Akciová cena 359,-EUR/osoba bez stravy
Cena zájazdu pre ČR sa prepočíta podľa aktuálneho kurzu. Platba je možná aj v CZK

Cena zahŕňa
 • ubytovanie 7 noci v klimatizovanom a plne vybavenom apartmáne
 • program a služby cyklo sprievodcu
 • posteľná bielizeň a záverečné upratovanie
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • obojsmerná doprava klimatizovaným autobusom, preprava 1 bicykla v krytom cyklovleku, preprava počas programu zájazdu
Cena nezahŕňa
 • komplexné cestovné poistenie – CK Tour de Fun sprostredkúva poistenie Union a.s.
 • vstupy do národných parkov, hradov, múzeí a pod.
 • zvoz z iného nástupného miesta ako Brno a Bratislava
 • ostatné, čo nie je uvedené v „cena zahŕňa“ alebo podľa zmluvy o obstaraní zájazdu
 • miestny turistický poplatok, Cena podľa aktuálnej výšky na mieste (cca- 1,-EUR/deň)

Stravovanie
Plne vybavené apartmány Vám ponúkajú možnosť pripraviť si vlastné chutné raňajky i večeru, kávičku, čaj a vychutnať si ich na balkóne, alebo v obývacej či spoločenskej miestnosti. Taktiež je možnosť grilovania. Promenáda pri mori, vzdialená len 50 m, dáva taktiež nespočetné možnosti pre chutné raňajky, či večere. V blízkosti je pekáreň s tradičným pečivom a koláčikmi a taktiež potraviny.Večeru si môžete vychutnať v reštauráciach na promenáde priamo na brehu mora, alebo v prípade záujmu vieme polpenziu hromadne zabezpečiť (cca 15,-EUR/deň).

Ubytovanie
Ubytovanie: Penzioń ponúka bezpečné a čisté zázemie pre uzavretú skupinu 50 osôb, ubytovanie len po 2 osoby na 4 lôžkovom apartmáne, v prípade veľkých apartmánov pre 6-8 osôb len 2 osoby na izbe, teda max 4 osoby na apartmáne v dvoch samostatných izbách. Apartmány majú balkón, zariadenú kuchynku, klimatizáciu, TV, pripojenie na internet, WC a kúpeľňu. Penzioń je len 50 m od promenády, je vyhradený len pre našu skupinu. V podzemí je garáž pre uschovanie bicyklov a servisné zázemie.
Stacks Image 21461
Stacks Image 21463
Stacks Image 21465

Program a trasy
Prvým bodom programu sú Plitvické jazerá. Krásu kaskádových jazrier a vodopádov je najlepšie si vychutnať pešo po turistických lávkach, loďkou alebo vláčikom. Prehliadka na 6-8 hodín by mala byť dostačujúca. Cyklistika je povolená len na okraji NP, ale ak sa Vám nechce na turistiku, môžete tu individuálne bicyklovať. Počas našich cyklistických potuliek sa zoznámime s Marskou riviérou trasou po pobreží, kde spoznáme top letoviská strednej Dalmácie ako mesto Makarska, Baška voda, Brela a mnohé divoké a nádherné pláže, ďalšou trasou na Makarskej riviére prejdeme vrstevnicou pohoria Biokova chráneným botanickým územím, kde nás čakajú panoramatické výhľady na pobrežie i ostrovy a staré usadlosti pôvodných obyvateľov ako Horné Tučepi, Kotišina, Veliko Brdo, pričom treťou z top trás bude aj výstup na hrebeň NP Biokovo chránenou prírodnou oblasťou (bez premávky) do výšky 880 m.n.m., pričom podľa chuti je možné pokračovať až na 1762 m. n. m. na najvyšší vrch Biokova, t. j. Sv. Jure. Poslednou plánovanou trasou je cyklistika v Národnom parku Krka. Okruh 58 km začína pri vstupe Lozovac, smer prístav Skradin-Laškovica-neobýdeme hrad v Brištane a množstvo vyhliadok, s návratom do Lozovacu. Ak nechcete bicyklovať, môžete využiť aj pešiu prehliadku NP Krka, alebo plavbu loďou a pod.
Program je určený rekreačným cyklistom, stredná náročnosť. Ale aj tí zdatnejší si prídu na svoje. Počas voľných dní je možnosť cyklistiky na ostrov Brač, alebo fakultatívny výlet podľa dohody-Dubrovník UNESCO, alebo plavba loďou-fishpiknik, či panoramatická plavba.
Stacks Image 21453
Plitvické jazerá - pešia turistika

Plitvické jazerá sú najstarším národným parkom v juhovýchodnej Európe. Od roku 1979 sa Národný park Plitvické jazerá nachádza aj v zozname UNESCO. Na rozlohe 298 km štvorcových sa nachádza 140 vodopádov, 20 jaskýň a 16 jazier. Veľkú pozornosť na seba upútal najmä v 60. rokoch vďaka natáčaniu filmov na motívy Karla Maya, napríklad známy Poklad na striebornom jazere.
Národný park skrýva bohaté lesné a lúčne biotopy s mnohými druhmi rastlín a živočíchov. Zatiaľ bolo zaznamenaných 1267 druhov rastlín, 321 druhov motýľov, 161 druhov vtákov a 21 druhov netopierov. Atraktívnym obyvateľom je najmä medveď hnedý či vlky, červené jelene a divoké mačky.
Vstup do národného parku je platený, drevené chodníky sú vybudované okolo i nad jazerami, ktoré menia farbu od smaragdovej cez tmavomodrú až po striebornú, v závislosti od množstva živočíchov a od hry slnečných lúčov na vodnej hladine. K najvyššie položenému jazeru jazdí bezplatná kyvadlová doprava a cez jazero Kozjak pláva parník. Rovnováhu vodnému kráľovstvu dodáva zelená oáza Čorkova uvala – najkrajší prales Dinárskeho masívu.
Cenník vstupov nájdete TU
Stacks Image 21445
Národný park Krka

Chorvátsky národný park Krka je sústava perejí, kaskád a vodopádov, pod ktorými sa môžete vykúpať. Je tu tiež možnosť podniknúť výlet loďou kaňonom rieky Krka až k Rošskému vodopádu – Roški slap a na ostrovček Visovac, kde sa nachádza františkánsky kláštor a múzeum.
Národný park Krka sa tiahne pozdĺž rovnomennej krasovej rieky od Kninu po Skradin. Najznámejší je pre sedem travertínových kaskád na rovnomennej rieke, ktoré prekonávajú výšku 242 metrov.
Krka sa pod Kninom zarezáva hlboko do skál a na niekoľkokilometrovom úseku vytvára asi 200 metrov hlboký kaňon. Končí sa jedným z najnavštevovanejších vodopádov, Roškim slapom.
Roški slap s prevýšením približne 27 metrov na úseku asi 650 metrov tvorí 12 menších kaskád, prezývaných aj Ogrlica (Náhrdelník). Od tohto vodopádu sa Krka mení na Visovacké jazero.
Cenník vstupov nájdete TU
Stacks Image 21449
Stacks Image 5050
Stacks Image 21469
Stacks Image 21467

Program zájazdu
 1. pristavenie autobusu a nakladanie bicyklov na Tyršovom nábreží o 20.00 (reštaurácie a pivovar v okolí), odchod z BA o 21.30 h (Brno 18.00 h)
 2. príchod v ranných hodinách na Plitvické jazerá (cca 06.30), po raňajkách a rannej hygiene turistická prehliadka od 8:00 do 16:00, cca o 19 h príchod na ubytovanie, večera na promenáde pri západe slnka (cca 20.00)
 3. zoznámenie sa s Makarskou riviérou a jej letoviskami severným smerom po pobreží až do mesta Brela, spolu 40 km, asfalt+ šotolina, rovinatá etapa prevažne bez premávky,
 4. voľný deň, alebo cyklistika na ostrove Brač, ciele Vidova Gora alebo Zlatny rat, mesto Bol, z Makarskej trajektom.. alebo loďou + fishpicknik
 5. do národného parku Biokovo, mestom Podgora k hranici parku, potom výstup na hrebeň Sv. Ilija do 880 m.n.m. (15 km), kde sa otvárajú panoramatické výhľady z hrebeňa na pobrežie a ostrovy, občerstvenie v konobe, možnosť pokračovať 18 km najvyšší vrch pohoria Biokovo - Sv. Jure 1762 m.n.m., odtiaľ zjazd k moru po rovnakej trase v celkovej dĺžke 33 km, asfaltový povrch, okrem 2 km po pobreží všetko bez premávky.
 6. voľný deň alebo autobusom k NP Krka, 58 km okruh na bicykloch, výhliadky, reštaurácie, kúpanie a pod., možnosť pešej turistiky (cca 10 EUR osoba)
 7. trasa vedie vrstevnicou pohoria Biokovo (300 m.n.m.), smer Gornje Tučepi, Kotišina, Milnice, Svätý Ivan, až na Veliko Brdo-Svätý Geronimo, Svätý Mihovil a zjazd do mesta Makarska – Svätý Peter cez pútne miesto Matky Božej - Vepris, Lúrdska jaskyňa..., potom kúpanie v zátoke sv. Petra v Makarskej, - Tučepi, cca 30 km, asfalt + šotolina, bez automobilovej premávky, celý deň panoramatické výhľady na pobrežie a ostrovy
 8. odchodový deň, uvoľnenie apartmánov v ranných hodinách cca do 11:00, a odchod večer o 20.00h, príchod do do Bratislavy cca o 08:00