• Stacks Image 25

  Link

SANREMO- MONTE CARLO, Ligúria, ITA

na objednávku pre skupiny 8 - 20 - 36 osôb
Exkluzívny cyklozájazd do top regiónu taliansko-francúzskeho pohraničia ! Navštívte Kvetinovú rivéru vyhľadávanú najbohatšou smotánkou! Všetko je zahrnuté v cene !
Stacks Image 225
Stacks Image 2549
Vyhľadávané prímorské letovisko Kvetinovej riviéry – SAN REMO sa nachádza na severozápade Talianska v regióne Ligúria v provincii Impéria. Jeho pláže obmýva Ligurské more. Kraj na rozhraní taliansko –francúzskych hraníc nás prevedie chuťami, vôňami, históriou a architektúrou dvoch najstarších a najväčších kultúr Európy.
Spoznáme úžasnú atmosféru súžitia prímorských letovísk navštevovaných Európskou smotánkou a starobylých horských mestečiek postavených vysoko nad úrovňou mora.
Sanremo
Stacks Image 3349
Vyhľadávané prímorské letovisko Kvetinovej riviéry (Riviera dei Fiori), je známe i vďaka svojmu kasínu, jednému zo štyroch, ktoré v Taliansku nájdeme. V Sanreme sa každoročne koná hudobný festival a automobilové pretekárske Rally preteky. Je takisto cieľom cyklistického závodu Miláno-Sanremo svetového cyklistického pohára.

Cena od 550,-EUR/osoba
Cena zájazdu pre ČR sa prepočíta podľa aktuálneho kurzu. Platba je možná aj v CZK

Cena zahŕňa
 • dopravu lux autobusom - 1 sedadlo
 • prepravu bicyklov v krytom cyklovleku - 1 bicykel na osobu
 • ubytovanie 7 nocí v *** hoteli
 • 7 x polpenzia (začína sa večerou, končí raňajkami)
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • hotelový servis (posteľnú bielizeň a uteráky, upratovanie, WIFI, TV, klimatizáciu)
 • prepravu autobusom počas programu
 • mapy, služby cyklosprievodcov
Cena nezahŕňa
 • komplexné cestovné poistenie – CK Tour de Fun sprostredkúva poistenie Union a.s.
 • vstupy do hradov, múzeí a pamiatok
 • zvoz z iného nástupného miesta ako Brno a Bratislava
 • ostatné, čo nie je uvedené v „cena zahŕňa“ alebo podľa zmluvy o obstaraní zájazdu
 • miestny turistický poplatok
 • fakultatívne výlety

Stravovanie
7 x polpenzia v hotelovej reštaurácii, začína sa večerou, končí raňajkami, výborná talianska kuchyňa, raňajky formou bufetových stolov, trojchodové servírované večere sú gurmánskym zážitkom.

Ubytovanie
Hotel Bobby Executive*** sa môže pochváliť krásnym výhľadom na záliv Sanremo, ponúka Vám bazén a ubytovanie v pohodlných izbách (2 osoby/izba) s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou.
Počas pobytu môžete využívať voľný vstup na súkromnú pláž Gabriella, ktorá sa nachádza 750 metrov od hotela. K dispozícii tu máte lehátka a prezliekacie kabínky. Slnečníky a ležadlá sú k dispozícii za príplatok.
Stacks Image 755
Stacks Image 757
Stacks Image 3393
Stacks Image 3401

Program a trasy
Po príchode v dopoludňajších hodinách a ubytovaní sa, nasleduje prvé poobedňajšie zoznámenie sa s Kvetinovou riviérou. V ostatné dni je program celodenný, začína zvyčajne od 09.00 h. Trasy sú stredne náročné, kopcovité, všetko sú však asfaltové cesty. Je možné použiť i cestný bicykel. Počas pobytu je pripravených 5 trás a dva voľné dni. Program a následnosť trás sa odvíja od aktuálnej predpovedi počasia a kolektívnych síl a záujmov. Poradie určuje cyklosprievodca, každý večer podá i podrobný výklad k nasledujúcemu dňu.
Počas voľných dní máme pre Vás pripravené fakultatívne výlety do francúzskeho Nice a Monaca, alebo možno len tak leňošiť pri mori. Pripravené sú i cyklotrasy na viac.

Pripravili sme pre Vás nasledovné trasy a výlety:
Dolceacqua a späť
trasa cca 40 km
V prvom dni sme pre Vás pripravili prímorskú trasu, počas ktorej sa oboznámime s mestom San Remo a letoviskami Ospedalete, Bordighera a Dolceacqua.
Dolceacqua sa nachádza na hranici s Francúzskom. Obec je známa predovšetkým starovekým hradom, ktorý sa datuje do 11. storočia, malebným starým mesto a uličkami plnými maliarov, výtvarníkov a umelcov. Rovnako ako mnoho iných dedín v tomto regióne, aj Dolceacqua bola postavená ako opevnená dedina s hlavným hradom a okolo hlavnej dediny postavené starobylé múry, ktoré chránia dedinu pred útočníkmi. V priebehu storočí prešiel hrad niekoľkými rukami a mnohokrát bol prestavaný a zrekonštruovaný.
Stacks Image 3446
Stacks Image 3443
San Lorenzo al Mare a späť
Táto trasa v celkovej dĺžke asi 65 km vedie nádherným cyklochodníkom o dĺžke cca 30 km popri pobreží do mestečka San Lorenzo. Počas trasy sa zoznámime s najkrajšími letoviskami Kvetinovej riviéry. Po ceste späť navštívime dedinky Costarainera a Cipressa (230 m.n.m.), ktoré nás potešia svojou stredovekou históriou a nádhernými výhľadmi na celé pobrežie až do Monte Carlo.
Stacks Image 3488
Stacks Image 3491
Údolím rieky Fora di Taggia
trasa cca 50 km
Údolím rieky Fora di Taggia sa cez rybárske mestečko Prai vydáme do vnútrozemia severným smerom až do mesta Taggia. Po prezretí zaujímavostí a bujnej histórie tohto mesta pokračujeme horským priesmykom do vnútrozemia do mestečka Badalucco a Montalto Ligure, známych výrobcov olivového oleja. Na pomerne krátkej vzdialenosti spoznáme spojitosti i rozdielnosti života pri mori a vo vnútrozemí...
Stacks Image 3533
Stacks Image 3536
Imperia
trasa cca 35 km
Autobusom sa dopravíme do mesta Imperia, kde si prezrieme starú časť mesta a najväčší kostol v Ligúrii. Pokračujeme do vnútrozemia po vidieckych cestách do horských dedín Dolcedo, Casa Carli, Pantasina, Pianavia a Vasia. Výšľap do cca 460 m.n.m. nám spríjemnia všadeprítomné olivové háje a nádherné prírodné scenérie. Staroveké horské dediny, a to najmä Dolcedo nám svojou krásou vyrazia dych a poskytnú čas na relaxáciu.
Stacks Image 3581
Horská etapa San Romolo - Bajardo - Ceriana - Poggio
Zo San Remo vystúpame do horskej rekreačnej zóny San Romolo. Počas 22 km neustáleho stúpania budú výhľady na pobrežie Sanremo a Kvetinovej riviéry čoraz úžasnejšie. V San Romolo zrelaxujeme, posilníme sa obedom a pokračujeme po nádherných horských dedinách. Užijeme si horský vzduch a v zapätí sa budeme kúpať na najkrajších plážach odporúčanými miestnymi i zahraničnými turistami.
Stacks Image 21291
Stacks Image 21297

Fakultatívne výlety
Cena pri účasti minimálne 25 klientov je 30 EUR / osoba
Monacké kniežatstvo - Monte Carlo
Stacks Image 3693
Nice - piate najväčšie mesto Francúzska
Stacks Image 3696

Program zájazdu
 1. deň: odchod v piatok z Bratislavy v poobedných hodinách cca o 18.00 h (Brno 15.30h)
 2. deň: dopoludnia ubytovanie, poobedná cyklotúra do Dolceacqua, trasa spojená s kúpaním v mori
 3. deň: cyklochodníkom do San lorenzo a späť, trasa spojená s kúpaním v mori
 4. deň: voľný deň, oddych na pláži alebo pri bazéne, fakultatívny výlet do Francúzska… a iné ...
 5. deň: Údolím rieky Fora di Taggia …
 6. deň: voľný deň, oddych na pláži alebo pri bazéne, fakultatívny výlet do Francúzska… a iné ...
 7. deň: Autobusom sa dopravíme do mesta Imperia, urobíme okruh na bicykloch, kúpanie
 8. deň: horské sedlo San Romolo, horské dediny, kúpanie na pobreží Kvetinovej riviéry.
 9. odchodový deň, neskorý check-out, voľný program, v poobedných hodinách odchod,
 10. deň: sobota -príchod do Bratislavy v ranných hodinách cca do 10.00 h