• Stacks Image 25

  Link

KRAJ MARCHE - Palmová riviéra, Cupra Maritimma, ITA

PREDAJ UKONČENÝ
17.05.2019 - 26.05.2019 10 dní/ 7 nocí
Stacks Image 225
Stacks Image 2549
Stretávame sa s takými situáciami bežne….Tie najkrajšie miesta sú našim očiam skryté, aj keď sú len pár kilometrov vzdialené. Práve z tohto dôvodu sme oslovili profesionálnych i rekreačných cyklistov, rodákov z kraja Marche a pripravili sme pre Vás v tejto úplne novej destinácii jedinečný zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete!
Nebudeme používať bežné klišé cestovných kancelárii začínajúcich vetou „ objavte s nami…“. V tejto destinácii sú cyklotrasy tak profesionálne pripravené miestnymi nadšencami, že sa ani nechce veriť vlastným očiam. A pozor, ani chuťovým bunkám!
Cupra Marittima
Stacks Image 3349
Už samotné miesto nášho pobytu je miestny klenot. Malé letovisko rozkladajúce sa na troch kopcoch je súčasťou Palmovej riviéry, ktorá sa tiahne pozdĺž Jadranského mora.
Priťahuje hlavne svojím kúzlom rodinnej intimity. Pokojné pláže obklopené píniami a palmami ponúkajú výborné miesto na odpočinok a kúpanie. Aj milovníci vodných športov si prídu na svoje.
Je to jedno z mála miest regiónu Marche, kde nájdete vyváženú ukážku architektonických slohov, od románskeho cez baroko i modernu. Za zmienku stoja pozostatky hradu Sant´Andrea, nocľaháreň San Basso alebo Museo Malacologico Piceno, kde sú vystavené mušle, morské ulitníky a mäkkýše z celého sveta.
Pre dámy bude určite zaujímavé zmieniť známu Cera di Cupra – miestnu známu značku kozmetických prípravkov určených hlavne pre čistenie pleti a proti vráskam. Samozrejme len ako podporný prostriedok k ich prirodzenej kráse.

Cena zájazdu je teraz 430,-EUR/osoba
Cena zájazdu pre ČR sa prepočíta podľa aktuálneho kurzu. Platba je možná aj v CZK

Cena zahŕňa
 • ubytovanie 7 nocí pre jednu osobu v apartmáne TRILO 1/6, obsadený len 4 osobami
 • program a služby cyklo sprievodcu
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • hotelový servis: posteľnú bielizeň a uteráky, WiFi, TV, klíma, bazén
 • obojsmerná doprava klimatizovaným autobusom, preprava 1 bicykla v krytom cyklovleku, preprava počas programu zájazdu,
 • 7 x polpenzia v reštaurácii, talianska kuchyňa (začína sa večerou, končí raňajkami)
Cena nezahŕňa
 • komplexné cestovné poistenie – CK Tour de Fun sprostredkúva poistenie Union a.s.
 • vstupy do národných parkov, hradov, múzeí a pod.
 • zvoz z iného nástupného miesta ako Brno a Bratislava
 • ostatné, čo nie je uvedené v „cena zahŕňa“ alebo podľa zmluvy o obstaraní zájazdu
 • miestny turistický poplatok, Cena podľa aktuálnej výšky na mieste (cca- 1,-EUR/deň)
 • záverečné upratovanie, vratná kaucia (cca 100,-EUR/apartmán)
 • fakultatívne výlety
 • príplatok za apartmán BILO - len pre dve osoby (doplatok 160,-EUR)

Stravovanie
Talianska kuchyňa, polpenzia podávaná v reštaurácii priamo na pláži (100 m od hotela), kontinentálne raňajky, dvojchodové večere - výber z menu

Ubytovanie
Rezidencia DELFINI sa nachádza neďaleko pláže (100 m) a pešej i cyklistickej promenády. V blízkosti prechádza železnica, ktorú možno využiť k cestám po pobreží...
Zo strechy rezidencie je krásny výhľad na pobrežie a historické centrum mestečka a okolie. Apartmány sú moderne zariadené, vždy s vybaveným kuchynským kútom, SPR+WC, fén, TV/SAT, práčka, trezor, balkón. Naše apartmány TRILOCALE“ tvoria dve spálne po dvoch lôžkach, denná miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom a kuchynským kútom. Obsadzujú sa 4 osobami. Na vyžiadanie je možné objednať apartmán pre dve osoby a to za doplatok 80,-EUR. Záverečné upratovanie apartmánu si robí každý sám, alebo za poplatok na mieste 60,-EUR.
Stacks Image 4286
Stacks Image 3393
Stacks Image 755
Stacks Image 757
Apartment BILO
Stacks Image 4294
Apartment TRILO
Stacks Image 3401

Program a trasy
Po príchode v dopoludňajších hodinách a ubytovaní sa, nasleduje prvé poobedňajšie oboznámenie sa okolím. Trasa vedie cyklochodníkom popri pobreží a je spojená s kúpaním v mori.
V ostatné dni je program celodenný, začína zvyčajne od 09.00 h. Trasy vedú po pobreží, ale aj zlneným vnútrozemím. Tvorí ich zväčša asfalt, malú časť aj šotolina. Alternatívne vhodné i pre cestné bicykle. Počas pobytu je pripravených 5 trás a dva voľné dni. Počas voľných dní môžete využiť fakultatívne výlety. Program a následnosť trás sa odvíja od aktuálnej predpovedi počasia a kolektívnych síl a záujmov. Poradie určuje cyklosprievodca, každý večer podá i podrobný výklad k nasledujúcemu dňu.

Pripravili sme pre Vás nasledovné trasy a výlety:
Cupra Marittima - Fermo
trasa cca 65 km
Z miesta pobytu vyrazíme popri pobreží smerom na Pedaso. Pedaso je malé mestečko s krásnou promenádou a majákom na úpätí hory Serrone.
Stacks Image 3533
Pokračujeme údolím rieky Aso asi 13 km a následne po 3,5 km výstupe s prevýšením 350 m prídeme do mestečka Monterubbiano.
Monterubbiano je historické mestečko položené na kopci, vzdialené cca 8 km od pobrežia Jadranského mora, s nádherným výhľadom od mora až po pohorie Sibillini.
Stacks Image 3536
Stacks Image 4113
Krásnym zjazdom 8 km prídeme do dedinky Calderette.
Po daľších 4 km do kopca nás čaká historické mestečko Fermo a jeho prehliadka.
Fermo je nádherné zachovalé stredoveké mesto ležiace na úpätí hory Sabulo. Jeho nezameniteľné panorama tvorí profil katedrály Santa Maria Assunta a paláce, z ktorých stále dýcha svedectvo stredovekej minulosti z doby, kedy bolo Fermo najväčšie mesto regiónu. Jednou zo zaujímavostí tohto mesta je aj starý rímsky vodný systém, ktorý zásoboval a distribuoval vodu do celého mesta..

Cestou naspäť do Cupry sa zastavíme na najkrajších prírodných miestach na kúpanie.
Okruh okolo troch jazier v pohorí Monte Sibillini
trasa cca 60 km
Okruh okolo najkrásnejších jazier pohoria Sibilini, Národného parku Monte dei Sibilini, poskytne duši cyklistu jeden z najúžasnejších zážitkov. Táto trasa nie je len o nádhernej prírode a krásnych výhľadoch na skalnaté pohorie, ale hlavne o prejazde cez horské mestečká plné histórie a starobylej architektúry. Presvedčte sa sami aspoň pomocou tejto foto ochutnávky:
Autobusom sa dopravíme k jazeru Lago di Fiastra, krásnemu úvodu i záveru nášho celodenného výletu. Lago di Fiastra - umelo vybudované jazero k výrobe elektriny pre oblasť údolia Fiastrone.
Stacks Image 4121
Po cyklotrase v smere hodinových ručičiek navštívime mestečko Piveebovigliana skladajúce sa z množstva malých usadlostí, ležiace v malebnej oblasti údolia Fornace. Oblasť je plná gaštanov, dubov a borovíc. Má historické kúzlo, stále živú tradíciu v ručnej výrobe súkna, drevorezbe a výrobe medu.
Stacks Image 4123
Ďalej pokračujeme k jazeru Lago di Polverina (ďalšie zo skupiny umelo vytvorených jazier, známe hlavne milovníkom rybolovu) a k jazeru Lago di Borgiano (alebo inak Caccamo, ideálne miesto pre odpočinok a relaxáciu), ďalej historickým mestečkom Caldarola a dedinkou Morichella.
Stacks Image 4125
Cupra Marittima - Ripatransone
trasa cca 50 km
Vyrážame regiónom Marche južným smerom do Ripatransone.
Ripatransone – mestečko ležiace na kopci Ripano, vzdialené vzdušnou čiarou cca 8,5 km od mora, je jedno z najstarších v tomto regióne. Po meste Ascoli Piceno je to ďalšie dôležité historické miesto regiónu Marche. Nájdeme tu paláce, kostoly, katedrálu, ale aj najužšiu uličku v Taliansku.
Stacks Image 3488
Pokračujeme zjazdom 8 km do údolia rieky Tesino s nádherným výstupom do mesta Offida. Offida je ďalším z miest plných krásnej architektúry a histórie. Konajú sa tu jedinečné slávnosti a v okolí vyrábajú skvelé vína. Degustácia možná v historickom jadre mesta.
Pokračujeme cestou s panoramatickými výhľadmi do mesta Acquaviva Picena, kde sa nachádza dominantná pevnosť Acquaviva, čo je najväčší hrad v oblasti Marche.
Stacks Image 3491
Odtiaľ do známeho historického mestečka Grottamare – známeho letoviska a prístavu. Mesto sa tiahne pozdĺž pobrežia až na okolité kopce. Staré mesto obklopujú borovicové a pomarančové háje, palmy lemujú zlaté piesočné pobrežie Jadranského mora. Po kúpaní v mori vyrazíme k hotelu v Cupra Marittima.
Cupra Marittima - Montalto d’ Marche
trasa cca 56 km
Ak ste už navštívili región Toskánska, budete prekvapení, akú vernú podobu krásy tohto miesta dokáže poskytnúť cyklotrasa s panoramatickými výhľadmi vedúca vidiekom s absenciou dopravy do mesta Montalto d´Marche, ktoré nás poteší svojou katedrálou, kostolmi a palácmi.
Stacks Image 3587
Stacks Image 3592
Pokračujeme údolím rieky Aso, zastavením sa a kúpaním v mori v meste Pedaso sa cyklotrasou dostaneme späť do Cupra Marittima.
Cupra Marittima - San Benedetto - Grottammare
trasa cca 36 km
Táto cyklotúra je výbornou kombináciou pohodovej jazdy po pobreží Jadranského mora a prehliadkou najkrajších historických pamiatok v tejto lokalite. Vyrážame z Cupra Maritima smerom na Grottammare (prehliadka historického centra). Pokračujeme do prístavu v San Benedette, kde je možnosť návštevy múzea rybárstva a rybieho trhu a ochutnávky miestnych špecialít. Ďalej sa presunieme do historicko-kultúrneho centra San Benedetta, kde budeme mať jedinečnú možnosť porovnať architektonické rozdieli prímorských a vnútrozemských stavieb. Možnosť kúpania v mori.
Stacks Image 3636
Stacks Image 7787
Stacks Image 3634
Stacks Image 7789
Stacks Image 7785

Fakultatívne výlety
Ascoli Piceno
Stacks Image 3737
Riadená degustácia špičkových vín v meste Ofida, exkurzia vo výrobni olivových olejov
Stacks Image 3740

Program zájazdu
 1. deň: odchod v piatok z Bratislavy v podvečerných hodinách cca o 18.00 h (Brno 15.00h)
 2. deň: dopoludnia ubytovanie, poobedná cyklotúra
 3. deň: celodenný cyklovýlet
 4. deň: voľný deň, oddych na pláži alebo pri bazéne, fakultatívny výlet
 5. deň: celodenný cyklovýlet
 6. deň: celodenný cyklovýlet
 7. deň: voľný deň, fakultatívny výlet
 8. deň: celodenný cyklovýlet
 9. odchodový deň, uvoľnenie a odovzdanie apartmánov do 10.00 h, voľný program, v poobedných hodinách odchod,
 10. deň: nedeľa -príchod do Bratislavy v ranných hodinách cca do 10.00 h