• Stacks Image 25

  Link

KANÁRSKE OSTROVY - GRAN CANARIA, Maspalomas - Playa del Inglés, ESP letecky do hotela s polpenziou

30.10.2021 - 06.11.2021 7 dní / 7nocí
Stacks Image 225
Kanárske súostrovie je zoskupenie niekoľkých jedinečných svetov, z ktorých každý dokáže okúzliť niečím iným. Ak hľadáte skutočne originálne miesto, skúste navštíviť ostrov Gran Canaria. Vďaka rozmanitému rázu krajiny a veľkým kontrastom medzi živými mestami a ospalými dedinkami sa Gran Canaria trefne prezýva "malý kontinent".

Dovolenka na tomto "malom kontinente" preto môže vyzerať všelijako – môžete ju stráviť na pláži s všadeprítomnými majestátnymi piesočnými dunami, dobrodružnými túrami po vysokých horách či poznávaním miestnych vzácnych pamätihodností. Či už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek variant – alebo zvolíte starú dobrú možnosť "od všetkého trochu na bicykli", z Gran Canarie budete nadšení!

Gran Canaria je s rozlohou 1560 km2 tretím najväčším ostrovom Kanárskym ostrovov. Žije tu asi 850 tisíc obyvateľov, z ktorých 382 tisíc žije v hlavnom meste ostrova aj celého súostrovia, v Las Palmas. Najvyššia hora Gran Canarie sa nazýva Pico de las Nieves, jej vrchol sa týči do úctyhodných 1 951 metrov nad morom. Hlavným zdrojom obživy väčšiny obyvateľov je "prekvapivo" cestovný ruch, ktorý je na ostrove frekventovaný celoročne. Hlboké kaňony, sopečné pohoria, piesočnaté pláže a subtropická vegetácia, dávajú ostrovu nezabudnuteľné kúzlo.

Za celoročný záujem turistov môže mimo iné tunajšia veľmi priaznivá klíma - nie náhodou je predsa Gran Canaria prezývaná "ostrovom večnej jari". Príjemné teploty, ktoré sa v lete pohybujú okolo 26 a v zime okolo 20° C, tvoria v kombinácií s 320 slnečnými dňami v roku skutočne ideálne podmienky pre návštevu ostrova v priebehu celého roka. Teplota mora sa počas roka výrazne nemení vďaka teplému Golfském prúdu (20 - 24 stupňov celzia).

Cena zájazdu je teraz 531,-EUR/osoba bez letenky

Komplexná cena zájazdu zahŕňa
 • ubytovanie 7 nocí v hoteli, 2 osoby na izbe Superior Studio
 • program a služby cyklo sprievodcu
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • 7 krát polpenzia formou švédskych stolov
 • turistický poplatok
 • upratovanie, hotelový servis, uteráky, posteľná bielizeň
Cena nezahŕňa
 • komplexné cestovné poistenie – CK Tour de Fun sprostredkúva poistenie Union a.s.
 • zapožičanie bicykla, alebo leteckú prepravu bicykla
 • transfer na letisko
 • transfer z letiska Las Palmas (3,50 EUR jednosmerný lístok autobusom do hotela)
 • ostatné, čo nie je uvedené v „cena zahŕňa“ alebo podľa zmluvy o obstaraní zájazdu
 • fakultatívne výlety, vstup do Palmitos park (dobrovoľné)
 • cena letenky nie je v cene zájazdu, zakupuje sa individuálne v spol. Ryanair (Laudamotion) alebo prostredníctvom CK TDF, cena spiatočnej letenky je cca 180-240,-EUR, podľa dostupnosti a termínu.

Stravovanie
7 x polpenzia v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov, začína sa večerou, končí raňajkami, výborná španielska, talianska a medzinárodná kuchyňa.

Ubytovanie
je zabezpečené v Aparthoteli Veril Playa v lokalite Playa del Inglés, 100 m od mora, každá z izieb Superior Studio má výhľad na more. Nové zrekonštruované izby s balkónom, spojená obývacia a spáľňová časť, zariadený kuchynský kút s chladničkou a spotrebičmi, toaleta, sprcha. V hoteli sa nachádza bazén, bar aj menší supermarket. Pozrite si detailný popis tu
Stacks Image 2901
Stacks Image 2903
Stacks Image 2905
Stacks Image 2909

Prenájom bicyklov
Na ostrove nie je problém si požičať naozaj kvalitný bicykel (horský, trekový, cestný aj e-bike). Ceny sa pohybujú od 15-25Eur na deň. Pri zapožičaní na 5, či 6 dní býva zľava. Každopádne to vychádza lacnejšie, než doprava vlastného bicykla. Bicykle sú tu naozaj kvalitné. Máme vyskúšanú profi požičovňu Free Motion. Tu sa môžete pozrieť na ich ponuku . Objednať bicykle si môžete samostatne alebo všetko zariadime hromadne, stačí nám dodať potrebné údaje - typ bicykla, vašu výšku a váhu, vnútorné dĺžku nôh, typ pedálov ... Budeme s predstihom posielať dotazník práve na zapožičanie bicyklov. Veľkou výhodou je, že za relatívne nízku cenu si môžete zapožičať a vyskúšať bicykel svojich snov, či e-bajk. Počas nášho plánovacieho pobytu sme skúšali obe varianty, nami navrhnuté trasy zvládne kapacitou baterky aj ebajk.

Letecká doprava
Cena letenky nie je v cene zájazdu, zakupuje sa individuálne v spol. Ryanair (Laudamotion) alebo prostredníctvom CK TDF, cena spiatočnej letenky je cca 180 - 240,-EUR, podľa dostupnosti a termínu. Odlet a prílet je z letiska Viedeň.

Program a trasy
Celý ostrov by sa dal rozdeliť na dve časti: sever a juh. Zatiaľ čo severná oblasť, kde leží aj hlavné mesto Las Palmas, sa vyznačuje hornatejším charakterom krajiny s chladnejším podnebím, juh ostrova je nížinatý a prevláda tu teplejšie počasie.
Medzi turistami sa teší väčšej obľube predovšetkým juh Gran Canarie. Okrem prívetivejšieho počasia sú za tým aj obrovské piesočné duny, ktoré majestátne okupujú široké pobrežie ostrova. Pohľad na obrovské, až 30 metrov vysoké duny, ktoré sa postupne zvažujú k pobrežiu a končia až hlboko na morskom dne je vskutku úžasný. Jedny z najvyšších dún sa nachádzajú v okolí obľúbeného letoviska Maspalomas, kde zaberajú plochu až 400 hektárov. Letovisko Maspalomas nám dáva výbornú východiskovú polohu pre cyklotúry v južnej a strednej časti ostrova.
Pobrežie Gran Canaria má dĺžku približne 236 km, z toho 56 km pláží a len 32 km sú piesočnaté. Najatraktívnejšie sú v Playa del Inglés. Naše ubytovanie sme zvolili práve tu. Príchod predpokladáme okolo 17:00. Po večeri dobre padne prechádzka po promenáde Playa del Inglés. Druhý deň po raňajkách si vyzvihneme bicykle v požičovni a vyrazíme. Počas programu sme si pre vás pripravili 5 trás v sprievode cyklistického vedúceho. Každá trasa je pripravená tak, aby ju zvládol bežný cykloturista. Gran Canaria ponúka veľký výber kvalitných cyklotrás či už pre cestnú alebo MTB cyklistiku, preto sa môžete vydať s nami alebo si vybrať z množstva značených okruhov. Na výber sú ľahšie aj náročnejšie etapy.

Malá ochutnávka trás, ktoré sme pre vás pipravili
Stacks Image 2923
Stacks Image 2927
Playa del Inglés - Aqualand - Ayagaures - Pedro Gonzales - Montaňa la Data - Salobre - Sonnenland (dĺžka trasy 46 km, prevýšenie 820 m)
Prvý deň na rozbicyklovanie "ľahká" etapa krásnym údolím na vrch Pedro Gonzales, 490 m.n.m., okruh zakončíme pri piesočných dunách v Maspalomas - kúpanie v mori.
Stacks Image 2931
Playa del Inglés - Arguineguín - Puerto Rico - Puerto de Mogan - a späť. (dĺžka trasy 68 km, prevýšenie 900 m)
Pureto Mogán je zas krásne mestečko na juhozápadnom pobreží, ktoré sa vďaka vodným kanálom a kúzelnej atmosfére prezýva "malé Benátky". Celá trasa vedie po pobreží, spoznáme rôzne letoviská a aj divoké pláže.
Stacks Image 2933
Paya del Inglés - Palmitos park (dĺžka trasy 28 km, prevýšenie 392 m). Oddychová etapa spojená s návštevou Palmitos parku, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie Gran Canarie. Môžete tu vidieť viac ako 200 druhov vtákov - malé kolibríky, tukany, pávy, žeriavy, plameniaky. Ponúka tiež ďalšie atrakcie ako akvárium, dom motýľov, kaktusovú záhradu, dom orchideí. Novinkou je aj šou delfínov, ktorú si určite nenechajte újsť. Zaujímavé sú aj vystúpenia papagájov, dravých či exotických vtákov. Všetko navyše umocňuje prostredie - panenská príroda, v ktorej sa budete cítiť ako v raji.
Stacks Image 2937
Paya del Inglés - Arguineguín - Las Filipinas - Soria - a späť (dĺžka trasy 70 km, prevýšenie 1 170 m). Okruh je možné predĺžiť. Krásna etapa vedie od pobrežia, údolím, kaňonmi až ku priehrade. Trasa je úplne bez premávky počas celej cesty. Kaňony vytvárajú rôzne skalné útvary a scenérie. Subtropická flóra dotvára atmosféru…
Stacks Image 2947
Paya del Inglés - El Mirador de Fataga - Fataga - San Bartolomé de Tirajana - Santa Lucia de Tirajana - El Cardón - El Doctoral (dĺžka trasy 70 km, prevýšenie 1 570 m). Podľa nás najkrajší okruh. Výhľady na more, bizardné skalné útesy, staroveké dedinky,… Okruh je možné predĺžiť na druhý najvyšší vrch ostrova Roque Nublo 1803 m.n.m. alebo na najvyšší vrch ostrova Pico de las Nieves 1951 m.n.m.
Stacks Image 2949
6 deň pobytu doporučujeme navštíviť hlavné mesto Las Palmas alebo relaxovať na jednej z mnohých pláží, kde vás zavezie lacná a kvalitná hustá sieť miestnej hromadnej dopravy. Je možné si zapožičať vozidlo, ceny od 20 EUR/deň a navštíviť to, čo vás na ostrove zaujíma.
Hlavné mesto Las Palmas ostrova a deviate najväčšie mesto v Španielsku. Takmer polovica obyvateľov ostrova žije práve tu. Leží na severe ostrova, preto má často odlišné počasie ako na ostatných letoviskách na juhu ostrova. Najstaršou časťou Las Palmas, ktorú si určite treba pozrieť, je Vegueta. Nájdete tu napríklad krásny dom Casa de Colón, v ňom údajne pobýval Kryštof Kolumbus pred svojou objavnou cestou na Nový svet alebo katedrálu sv. Anny.
Viac fotografií zo zájazdu na Gran Canaria nájdete na našej facebookovej stránke Tour de Fun - klikni sem

Program zájazdu
 • prvý deň: odlet z Viedne, prílet Gran Canaria, transfer miestnou dopravou na hotel 35 min., večera
 • druhý až siedmi deň: 5 x cyklotúra so sprievodcom alebo program podľa vlastného výberu
 • ôsmy deň: transfer , odlet z Las Palmas Gran Canaria, prílet Viedeň