Balatón - severný hornatý breh

na objednávku pre skupiny 8 - 20 - 36 osôb
Budete sa cítiť ako pri mori, našli sme tu kus Toskánska aj Provensálska!
Stacks Image 225
Stacks Image 21467
Ten, kto sa v minulosti dostal na dovolenku ku Balatonu, bol šťastným človekom. Po páde režimu si však Slováci „maďarské more“ spájali práve s touto nelichotivou érou a úplne na neho zanevreli. No po rokoch začínajú Balaton objavovať znova a využívajú ho nielen na krátke víkendové pobyty, ale aj na dlhšie dovolenky. Zabudnite však na Siofok a južnú stranu Balatonu, nekonečné trávnaté pláže a blatisté brehy plné turistov, socialistické ubytovne, či stravu z bufetov.
Málokto pozná dnešný obraz severného brehu Balatonu, ktorý je v mnohom úplne odlišným svetom. Pláže bývajú čisté a dobre vybavené.Strediská sú moderné s krásnymi promenádami a parkami, s bohatým kultúrnym a nočným životom pre veľkých, malých, mladých i straších. Atmosféra ako i vzhľad v ničom nezaostáva za mnohými vyhlásenými stredomorskými destináciami. Jazero na tejto strane lemujú kopce a vrchy, voda je pri brehu hlbšia a brehy sú menej zastavané. Na brehu a medzi kopcami sú veľmi príjemné mestečká a dedinky pripomínajúce francúzsky a či talianky vidiek, nad jazerom sa týčia osamelé hory, svedkovia niekdajšej vulkanickej činnosti. Na ich svahoch sú vinice a na vrcholoch často hrady či aspoň ich ruiny.
Zjednodušene povedané, ak je dnes juh Balatonu len o kúpaní sa a zábave, sever poskytuje oveľa viac možností a je najmä o prírode, kultúre, pamiatkach, víne, gastronómii a peších i cyklistických výletoch.Severnému brehu dominujú dve veľké mestá, Balatonfüred na východe a Keszthely na západe. Füred je konzervatívnejším kúpeľným mestom s termálnymi kúpaliskami a liečivými prameňmi. Je to mesto umelcov a galérií, v ktorom sa tradične stretáva domáca a zahraničná smotánka.

Cena od 340,-EUR/osoba
Cena zájazdu pre ČR sa prepočíta podľa aktuálneho kurzu. Platba je možná aj v CZK

Cena zahŕňa
 • ubytovanie 3 noci v izbe superior s balkónom, kúpeľňou a klimatizáciou
 • program a služby cyklo sprievodcu
 • upratovanie, hotelový servis, wellnes
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • obojsmerná doprava klimatizovaným autobusom, preprava 1 bicykla v krytom cyklovleku, preprava počas programu zájazdu
 • polpenzia formou otvoreného bufetu
Cena nezahŕňa
 • komplexné cestovné poistenie – CK Tour de Fun sprostredkúva poistenie Union a.s.
 • vstupy do národných parkov, hradov, múzeí a pod.
 • zvoz z iného nástupného miesta ako Brno a Bratislava
 • ostatné, čo nie je uvedené v „cena zahŕňa“ alebo podľa zmluvy o obstaraní zájazdu
 • miestny turistický poplatok, Cena podľa aktuálnej výšky na mieste (cca- 1,-EUR/deň)

Stravovanie
Každý deň si môžete vychutnať bohatý raňajkový bufet a večere pripravené v štýle Maďarskej a medzinárodnej kuchyne.

Ubytovanie
Hotel Margareta je obklopený zeleňou a nachádza sa v meste Balatonfured, v blízkosti centra mesta a jazera Balaton. Nadštandardne spĺňa a dodržuje všetky bezpečnostné a hygienické opatrenia (dezinfekcia klimatizácie, vetrané a sterilne upratované izby, veľké spoločenské vnútorné i vonkajšie jedálenské priestory, rezerváciu vlastného stola pre stravovanie a mnohé iné). Ponúka priestranné izby s balkónom, kúpeľnou a klimatizáciou, ubytovanie vždy len dve osoby/izba superior. V celom hoteli je vám k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Wellness centrum ponúka vírivky, detský bazén, fínsku saunu, infračervenú saunu a slnečnú terasu. V záhrade sa nachádza malé detské ihrisko a sezónny vonkajší bazén. Za príplatok sú vám k dispozícii masáže a bicykle.
Stacks Image 21461
Stacks Image 21469
Stacks Image 21465

Program a trasy
Počas našich cyklistických potuliek budeme vyrážať z mesta Balatonfured. Toto mesto sme zvolili ako základňu pre naše cyklovýlety, ktoré vedú hustou sieťou cyklochodníkov bez premávky. Navštívime ľevandulový poloostrov Tihany a jeho benediktínske opátstvo, Keszthely a jeho barokový kaštiel Helikon zo 101 izbami, stolovú horu v Badacsony s vyhlásenými pivnicami a vínami, Szigliget, ktorý pre svoj význam a výhľad na Balaton je druhým najnavštevovanejší hradom v Maďarsku, či sa vykúpeme v najväčšom prírodnom termálnom jazere v Európe- Hevíz. A oveľa oveľa viac.. svoju históriu tu písali Slovania, Turci, Maďari i Rakúšania...Pobyt v novozrekonštruovanom hotely Margaréta spríjemnia kvalitné služby, gastrozážitky, vínko, wellnes, alebo aquapark, či kúpele.
Stacks Image 21453
Stacks Image 21445
Stacks Image 21449
Stacks Image 21477
Stacks Image 21475
Stacks Image 21483
Stacks Image 21481
Stacks Image 21479
Stacks Image 21473
Stacks Image 21471

Program zájazdu
 1. deň: odchod z Bratislavy o 08.00 h (Brno 06.00 h), príchod do hotela okolo obeda , prvá cyklotrasa na polostrov Tihany
 2. deň: severozápadný okruh pozdĺž Balatónu, smer mesto Siofók, kompou na Tihany a do hotela
 3. deň: cyklistika smer Stolová hora Badacsóny a hrad Szigliget
 4. deň: autobusom na prehliadku zámku v meste Keszthely, po obede kúpanie v termálnom jazere Heviz, vo večerných hodinách návrat do Bratislavy